فرمانده پایگاه دریابانی بندرترکمن گفت: مامورین ناوگروه گشتی پاسگاه دریایی - مرزی آشوراده و خواجه نفس در حین گشت و پایش و عزیمت به مناطق مرزی در مناطق کم عمق و باتلاقی، چهار شکارچی متخلف را قبل از هرگونه اقدام برای نابودی پرندگان نادر این منطقه دستگیر کردند.

 دریابانی بندرترکمن چهار شکارچی غیرمجاز را دستگیر کرد

به گزارش گلستان 24 ؛ سرهنگ حسین علی برجسته ملکی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از این فرد 4 قبضه سلاح شکاری و ده ها قطعه تیر ساچمه زنی کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: طبق قانون، شروع به شکار جرم تلقی شده و مستوجب مجازات است.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرترکمن افزود: با وجود مسوولیت های سنگین دریابانی گلستان در حفظ و حراست از سرحدات آّبی ایران در دریای خزر، مامورین این نهاد نظامی در راه حفظ و پاسداشت حیات وحش منطقه از هیچ کمکی به محیط زیست دریغ نمی کنند.

آشوراده نیز تنها جزیره ایرانی دریای خزر در استان گلستان است که در بخش غربی از طریق شهرستان گلوگاه و بهشهر به شبه جزیره میانکاله وصل می شود و در گستره خشکی آن حیواناتی همچون گراز، شغال، روباه، خرگوش، ماهی، قرقاول، کبک و پرندگان دریایی در پهنه آبی آن هزاران قطعه از انواع پرندگان مهاجر زندگی می کنند.

آشوراده بخشی از شبه جزیره میانکاله است .

پناهگاه حیات وحش میانکاله 68هزار و 800 هکتار وسعت دارد.

از 65 کیلومتر طول ساحل شمالی پناهگاه حیات وحش میانکاله فقط 5 کیلومتر آن مربوط به حوزه قضایی بندرترکمن در استان گلستان است.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار