مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر در استان اشتغالزایی شده که تعهد استان گلستان ۲۱ هزار نفر است و تاکیدات استاندار بر ایجاد ۳۰ هزار اشتغال است.

 بیش از ۱۸ هزار شغل در استان گلستان ایجاد شد

به گزارش گلستان 24 ؛ سعید مازندرانی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آزادشهر اظهارداشت: در کارگروه اشتغال امسال در زمینه اشتغال روستایی، عشایری،  کارورزی، رونق و تسهیل تولید و فراگیر تسهیلات خوب و ارزان قیمت پرداخت شده است.

وی افزود: تا پایان آذر ماه امسال 233 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای 3 هزار طرح در استان پرداخته شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان بیان داشت: بخشی از تسهیلات دوره جدید اعلام شده و بخشی نیز به زودی اعلام می‌شود و سعی می‌کنیم تا پایان سال تسهیلات پرداخته شده را به 400 میلیارد تومان برسانیم.

وی ادامه داد: در شهرستان آزادشهر تاکنون 15 میلیارد تومان تسهیلات پرداخته شده و به ارزش 25 میلیارد تومان پرونده در بانک‌ها منتظر اعلام تسهیلات جدید هستند.

سجادی مدیر کل بازرسی و امور حقوقی استانداری گلستان اظهارداشت: یکی از مسائلی که در دستگاه‌های اداری باید رعایت شود فعال کردن میز خدمت است. میز خدمت برای جلوگیری از سردرگمی و معطل شدن مردم در دستگاه‌های دولتی این میز فعال شده است.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم افزود: در حال حاضر مشکلات اقتصادی در کشور و جامعه ملموس است و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید خدمت به مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند.

مدیر کل بازرسی و امور حقوقی استانداری گلستان بیان داشت: در 8 سال دفاع مقدس مردم و مسئولان تمام مشکلات را به خاطر ولایت پذیری و اطاعت از رهبری پذیرفتند و با صبر و استقامت پیروز میدان شدند. امروز هم باید همه ما با اتحاد و همبستگی برای رسیدن به آرمان ها و ارزش‌های دینی و انقلابی این مشکلات را با صبوری تحمل کنیم تا دشمنان به اهداف شوم خود نرسند.

سید رسول حسینی فرماندار شهرستان آزادشهر هم در این جلسه اظهارداشت: تعهد اشتغال شهرستان در سال 97  تعداد 2 هزار و 415 نفر است که تاکنون 2 هزار و 100 نفر اشتغال در شهرستان ایجاد شده است.

وی افزود: بیشترین ایجاد اشتغال در شهرستان توسط اداره صنعت معدن و تجارت و اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و کمترین آن توسط کمیته امداد و شیلات است.

فرماندار شهرستان آزادشهر با اشاره به حادثه واژگونی تانکر سوخت در جاده آزادشهر به شاهرود در روزجمعه بیان داشت: با توجه به اینکه شهرستان آزادشهر در شاهراه چند استان و گذر تردد تهران به مشهد است اما به لحاظ امکانات در حوزه آتش‌نشانی و هلال‌احمر و دیگر دستگاه‌های خدماتی بسیار ضعیف بوده و توزیع امکانات در سطح استان به توازن صورت نگرفته است.

وی با اشاره به جاده ترانزیتی آزادشهر به شاهرود ادامه داد: با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و آستان قدس جاده آزادشهر به شاهرود چهار باند می‌شود که در فاز نخست 4 باند شدن مسیر آزادشهر به نوده تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

حسینی شعار امسال شهرستان آزادشهر در 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی "چله انقلاب" نامید و گفت: از 12 دی ماه تا پایان بهمن ماه برنامه‌های ویژه 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان برگزار می‌شود. در این شهرستان 40 برنامه شاخص با همکاری سپاه برگزار می‌شود.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار