انجمن قربانیان ترور استان گلستان با حضور همسر شهید علیمحمدی و جمعی از خانواده‌های شهدای ترور عصر امروز در گرگان افتتاح شد.

 انجمن قربانیان ترور در گلستان افتتاح شد

به گزارش گلستان 24 ؛ عصر دیروز و با حضور منصوره کرمی، همسر شهید علی‌محمدی از شهدای هسته‌ای، فرماندار گرگان و برخی دیگر از مسئولان شهرستانی خانه امید وابسته به انجمن قربانیان ترور در این شهر افتتاح شد.

غلامرضا خارکوهی، تاریخ‌نگار انقلاب اسلامی در این مراسم اظهارداشت: ترور در گلستان مقوله عمیق و ریشه دار است و باید در این زمینه تحقیقات کامل و اساسی صورت گیرد.

وی با اشاره به ترور و شهادت 211 نفر از مردم گلستان افزود: این استان در بحث ترور شهدای زیادی داده است و برای شناساندن جنایت‌های تروریست‌ها نیازمند کار عمیق فرهنگی هستیم.

خارکوهی با اشاره به غائله خلق ترکمن در روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب، منطقه گنبدکاووس و ترکمن‌صحرا که مورد تهاجم گروه تروریست و ستاد خلق ترکمن که کمونیست بودند قرار گرفت. به طوری که این 2 گروه در یک سال از بهمن سال 57 تا 58 در دو مرحله اقدام به جنگ نظامی علیه ایران کرده بودند.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ گنبد هنوز سپاه به طور خاص سازماندهی نشده بود، ادامه داد: مردم به صورت خود جوش از شهرهای دیگر برای دفاع می‌آمدند. در این دو جنگ هزاران نفر از مردم گنبدکاووس و ترکمن صحرا آواره و زخمی شدند و حدود 60 نفر نیز به شهادت رسیدند.

ابوالقاسم صفوی، فرماندار گرگان هم در مراسم افتتاح این دفتر بیان داشت: این دفتر نخستین شعبه انجمن قربانیان ترور در کشور است که در استان گلستان افتتاح شد.

وی افزود: شهدای ترور مظلومانه و گمنام به شهادت رسیدند. دشمن از غفلت ما استفاده کرد و این بزرگ مردان را از کشور گرفت.

فرماندار گرگان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ترور به ویژه شهدای هسته‌ای بیان داشت: دانشمندان ما در زمینه انرژی هسته‌ای حماسه‌ها خلق کردند اما دشمن کوردلانه، ناجوانمردانه و بی‌رحمانه آنان را در مقابل چشم خانواده‌هایشان به شهادت رساند.

وی با بیان اینکه بخش دولتی تمام بضاعت خود را برای خدمت بهتر به مردم به کار گرفته است، گفت: نامهربانی‌ها و مشکلاتی وجود دارد. این میزها و مسئولیت‌ها هیچ اهمیتی برای ما ندارد مگر این که فرصت خدمت را در اختیار ما قرار دهد.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار