مدیرکل اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور گفت: امسال صادرات ۲۴۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشکی از کشور را در برنامه داریم .

۲۴۰میلیون دلار تجهیزات پزشکی از کشور صادر می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ رضا مسائلی عصر امروز در حاشیه بازدید از شرکت‌های تولیدات تجهیزات پزشکی در شهرک صنعتی آق‌قلا اظهار داشت: امسال رشد 10 برابری صادرات تجهیزات پزشکی را در برنامه خود داریم تا از 24 میلیون دلار صادرات به 240 میلیون دلار برسیم.

وی تاکید کرد: استان گلستان یکی از استان‌های خوب کشور در تولید تجهیزات پزشکی است که توانسته در چند سال اخیر بیش از 15 هزار دستگاه تجهیزات پزشکی را برای سازمان انتقال خون تولید کند که همه محصولات آن سلامت و دارای استاندارد اتحادیه اروپا است.

وی با اشاره به برنامه امسال وزارت بهداشت برای صادرات تجهیزات پزشکی، تصریح کرد: امسال رشد 10 برابری صادرات تجهیزات پزشکی را در برنامه داریم و می‎خواهیم از صادرات  24 میلیون دلاری به 240 میلیون دلار در سال برسیم.

مسائلی خاطرنشان کرد: با حضور در استان گلستان می‌خواهیم بازرسی دقیقی از توانمندی‌های تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی استان داشته تا سهم تولیدکنندگان مشخص شود تا کمکی به صادرات در این بخش داشته باشیم.

مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور درباره فعالیت ایران در بخش صادرات تجهیزات پزشکی هم افزود: ایران در این زمینه فعال است و فعالیت‌های کشورهای همسایه را رصد می‌کنیم و با دنبال کردن مناقصه‌ها به دنبال استفاده از فرصت‌ها هستیم تا با بدست آوردن این مناقصه‌ها بتوانیم به برنامه تعیین شده برسیم.

وی ادامه داد : در کشور بیش از 1000 تولیدکننده در بخش تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنند و 2 تولیدکننده فعال و دانش‌بنیان هم در استان گلستان فعال هستند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار