استاندار گلستان با بیان اینکه بودجه استان انقباضی نیست گفت: در سرجمع ردیف‌های عمرانی ملی، اعتبارات هزینه‌ای و عمرانی استانی بودجه استان گلستان در لایحه بودجه ۹۸ نسبت به امسال رشدی ۳۶ درصدی دارد.

 اعتبارات گلستان در لایحه بودجه سال آینده ۳۶ درصد رشد یافت

به گزارش گلستان 24 ؛ سیدمناف هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: به رغم اینکه بودجه کشور انقباضی بسته شده است اما بودجه استان گلستان نه فقط کاهشی نیست بلکه در 3 بخش اعتبارات هزینه‌ای، عمرانی استانی و ردیف‌های ملی افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه عده‌ای در فضای مجازی با دروغ‌پردازی قصد ناامیدی مردم را دارند، گفت: عده‌ای در فضای مجازی مدعی شده‌اند بودجه استان گلستان برای سال آینده کاهشی 62 درصدی دارد که این حرف‌ها دروغ است. در شرایطی که مردم تحت فشارهای اقتصادی قرار دارند مشخص نیست چرا عده‌ای با دروغ تلاش می‌کنند مردم را ناامید کنند. این افراد خائن و یا معاند هستند.

استاندار افزود: بودجه استان گلستان در لایحه سال آینده نسبت به بودجه امسال، رشدی 36 درصدی دارد. در بخش بودجه هزینه‌ای شاهد افزایش 16.5 تا 20 درصدی هستیم. همچنین اعتبارات عمرانی استانی نیز 6 تا 10 درصد افزایش یافته است. 

وی بیان داشت: تلاش‌‌های زیادی برای جذب ردیف‌های عمرانی ملی کردیم که دستگاه‌هایی مانند جهادکشاورزی، آب منطقه‌ای، راهداری، محیط زیست و معاونت عمرانی موفقیت‌های خوبی به دست آورده‌اند. برای نمونه اعتبارات سد نرماب که در ابتدا 25 میلیارد تومان پیش بینی شده بود به 100 میلیارد تومان در لایحه بودجه افزایش پیدا کرد.

هاشمی با بیان اینکه آمار و ارقامی که در شاخص‌های مختلف بیان می‌شود، از دستگاه‌های اجرایی گرفته شده است، ادامه داد: برنامه دولت برای استان گلستان ایجاد 20 هزار شغل تا پایان امسال بود که تاکنون 20 هزار و 626 شغل در استان ایجاد شده است. حالا عده‌ای می‌خواهند این آمارها را لمس کنند یا نکنند، اتفاقی است که در استان رخ داده است. در عین حال که مشاغل جدید ایجاد می‌شود، برخی از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و معادن نیز تعطیل می‌شوند؛ بنابراین باید حواس‌مان به همه بخش‌ها باشد.

وی با بیان اینکه براساس راستی‌آزمایی‌های انجام شده انحراف تسهیلات اشتغالزایی در استان کمتر از 3 درصد است، اظهارداشت: در رونق تولید استان گلستان بعد از البرز با پرداخت 458 میلیارد تومان به 138 واحد تولیدی جایگاه دوم کشور را دارد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار