سرپرست دانشگاه فرهنگیان ‌گلستان با اشاره به اجرای طرح توسعه‌ای دانشگاه فرهنگیان گلستان براساس برنامه ششم توسعه، گفت: جشن ۸ دهه فعالیت دانشگاه فرهنگیان در استان ‌برگزارمی‌شود.

 جشن ۸ دهه فعالیت دانشگاه فرهنگیان در گلستان برگزار می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛محمدرضا مازندرانی دیشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در آستانه جشن های چهل سالگی انقلاب، دانشگاه فرهنگیان کشور جشن 100 سالگی را برگزار می‌کند و این دانشگاه با 80 سال فعالیت جشن 8دهه فعالیت را 19 دی در گنبدکاووس  برگزار می‌کند.

وی تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان گلستان در 3 پردیس آیت الله خامنه‌ای، پردیس خواهران و گنبدکاووس فعالیت می‌کند که هر ساله 200 تا 300 دانشجو معلم را وارد عرصه تعلیم وتعلم کشور می‌کند.

وی تصریح کرد: براساس برنامه ششم توسعه کشور دانشگاه فرهنگیان گلستان هم برنامه‌های توسعه‌ای را در نظر دارد که برای توسعه آن از همه امکانات استفاده می‌کند.

مازندارانی خاطرنشان کرد: در دانشگاه فرهنگیان گلستان بیش از 1500 دانشجو مشغول تحصیل هستند که هر ساله بین 200 تا 300 نفر به این دانشگاه برای تحصیل وارد می‌شوند.

وی بااشاره به اینکه در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها ما می‌توانیم بیش از 1000 دانشجو را برای سال تحصیلی 98 پذیرش کنیم، گفت: دانشگاه فرهنگیان گلستان با قدمت 80 ساله خود در آستانه جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی جشن 8 دهه فعالیت برگزار خواهد کرد.

مازندرانی تصریح کرد: امسال سهمیه ورودی دانشگاه 480 نفر بوده است که در دو پردیس گرگان و یک مرکز گنبدکاووس مشغول به تحصیل هستند و در مجموع کادر علمی در دانشگاه فرهنگیان استان 253 نفر شامل 10 عضو هیئت علمی، 238 استاد مدعو و 5 مدرس موظف است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گلستان بیان کرد: بخش دیگری از فعالیت‌های دانشگاه مربوط به آموزش هنرآموزان از طریق آزمون‌های استخدامی است که به مدت یک‌سال مهارت‌های معلمی را در این دانشگاه کسب می‌کنند. در این خصوص نیز 305 هنرآموز در این دانشگاه در رشته‌های آموزش ابتدایی، ریاضی، معارف اسلامی، تربیت بدنی و علوم تجربی در حال تحصیل هستند.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار