فرمانده پایگاه دریابانی بندرترکمن گفت: مامورین ناوگروه گشتی پاسگاه دریایی - مرزی آشوراده در حین گشت و پایش و عزیمت به مناطق مرزی در مناطق کم عمق و باتلاقی، موفق شدند 2 شکارچی غیر مجاز را قبل از هرگونه اقدام به شکار دستگیر کنند.

 دریابانی بندرترکمن شکارچیان غیرمجاز را ناکام گذاشت

به گزارش گلستان 24 ؛ سرهنگ محمدحسین برجسته ملکی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این افراد 2 قبضه سلاح شکاری و 40 قطعه تیر ساچمه زنی کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: طبق قانون، شروع به شکار جرم تلقی شده و مستوجب مجازات است.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرترکمن افزود: با وجود مسوولیت های سنگین دریابانی گلستان در حفظ و حراست از سرحدات آبی ایران در دریای خزر، مامورین این نهاد نظامی در راه حفظ و پاسداشت حیات وحش منطقه از هیچ کمکی به محیط زیست دریغ نمی کنند.

آشوراده نیز تنها جزیره ایرانی دریای خزر در استان گلستان است که در بخش غربی از طریق شهرستان گلوگاه و بهشهر به شبه جزیره میانکاله وصل می شود و در گستره خشکی آن حیواناتی همچون گراز، شغال، روباه، خرگوش، ماهی، قرقاول، کبک و پرندگان دریایی در پهنه آبی آن هزاران قطعه از انواع پرندگان مهاجر زندگی می کنند.

آشوراده بخشی از شبه جزیره میانکاله است .

پناهگاه حیات وحش میانکاله 68هزار و 800 هکتار وسعت دارد.

از 65 کیلومتر طول ساحل شمالی پناهگاه حیات وحش میانکاله فقط 5 کیلومتر آن مربوط به حوزه قضایی بندرترکمن در استان گلستان است.

انتهای پیام /

 

ارسال نظر

آخرین اخبار