فرماندار گرگان با بیان این که توسعه شهر با اتحاد ممکن می شود و باید از خودتحریمی بپرهیزیم، گفت: رفتار جامعه اداری گرگان مرا گله مند کرده است.

رفتار جامعه اداری گرگان مرا گله مند کرده است/خودتحریمی را رهاکنیم

به گزارش گلستان 24 ؛ شامگاه چهارشنبه تریبون آزاد فرماندار گرگان با بانوان جوان و آقایان جوان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

این جلسه در ادامه سلسله نشست‌های فرماندار با لایه‌های مختلف جامعه انجام شد.

تاکنون فرمانداری گرگان نشست های متعددی را با طیف های مختلف جامعه در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره برگزار کرده است.

طبق گفته علی اکبر قجری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گرگان این جلسه به دلیل علاقه جوانان در قالب تریبون آزاد برگزار می شود.

وی ادامه داد: به دلیل بهره مندی از نقطه نظرات تعداد بیشتری از جوانان، تریبون آزاد در دو گروه بانوان جوان و آقایان جوان اجرا می شود.

گفتنی است که در این جلسه اقشار مختلف جامعه مانند ورزشکاران، نخبگان، کارآفرینان، سمن ها و غیره حضور داشتند و به بیان دیدگاه ها و نظریات و پیشنهادات خود پرداختند.

از اهم مطالب بیان شده در جلسه برنامه های آموزشی در زمینه تحکیم خانواده، حل مشکل اشتغال، رسیدگی به گردشگری گرگان، حل مشکل بیمه ورزشکاران و مربیان، ساخت خانه ووشو، استفاده از ظرفیت های بانوان در بخش های مدیریتی، مشکلات خوابگاه های گرگان و غیره بود.

فرماندار گرگان در این جلسه اظهار کرد: از طبقات مختلف سیاسی، دانشگاهی، اجتماعی و غیره دعوت شده تا نظرات آن ها را بشنویم.

تریبون آزاد راهی برای آشنایی با دیدگاه های اقشار مختلف

سیدابوالقاسم صفوی ادامه داد: با این کار ما با دغدغه‌های اقشار مختلف آشنا می شویم و می توانیم ایده ها و تجربیات شما را بشنویم.

وی افزود: ما با این روش با نوع نیازی که در جامعه وجود دارد و شما به آن دسترسی ندارید و نوع کاری که ما باید انجام دهیم، آشنا می شویم.

صفوی در جواب یکی از فعالان گردشگری گرگان که از برخورد کارمندان ادارات برای دادن مجوز و اقدامات اداری دیگر گله داشت، گفت: برخورد برخی از کارمندان ما را جلوی مردم شرمنده کرده است.

وی افزود: برخی از کارمندان و مدیران فکر می کنند که ارباب مردم هستند در حالی که مردم ارباب رجوع بوده و ما نوکر و خادم آن ها هستیم.

صفوی با بیان این که اگر مردم نباشند ما هم هویتی نداریم، ادامه داد: ارزش فرماندار به این است که مشکل مردم را حل کند و مرهمی بر دردهای آن ها باشد.

وی از جامعه اداری گرگان گله کرد و گفت: اگر لازم باشد و برای انجام پروژه ای، خود تا اداره مذکور خواهم رفت تا گره ای از کار مردم باز شود.

صفوی تصریح کرد: اگر کارمندی تخلف کند مرا در جریان بگذارید تا به آن رسیدگی کنم.

افراط و تفریط برخی از گروه ها

فرماندار گرگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جامعه ما مشکلات فرهنگی دارد و دو دسته کم حجاب و چادری در برخورد با یکدیگر دچار افراط و تفریط هستند.

صفوی تأکید کرد: باید کاری کرد که همه اقشار به مدیران اعتماد کنند و این به عملکرد مدیران جامعه بر می گردد. باید زیرساخت های جامعه آماده شود و از خود تحریمی بیرون بیایم.

وی افزود: مغز متفکر توسعه در گرگان وجود نداشت بنابراین با تلاش همه دستگاه ها توسعه ای در گرگان روی نداد.

صفوی با بیان این که فرماندار مانند پدر عمل می کند، ادامه داد: اقدامات جدی را در زمینه توسعه گرگان شروع کردیم و اولین قدم انتخاب نیروی انسانی خوب بود که تاکنون ۷۰ درصد در این زمینه موفق بوده ایم.

وی گفت: برای توسعه گرگان به دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و توسعه با بودجه ۶۵ میلیارد تومانی روی نمی دهد بنابراین به دنبال جذب سرمایه گذار رفتیم و اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفت.

صفوی به پروژه های احیاء تپه قلعه خندان، توسعه گردشگری هزارپیچ و سوگله، توسعه آب گرم زیارت، کلنگ زنی بزرگتری پروژه گردشگری شمال کشور، توسعه ظرفیت های دامداری، گیاهان دارویی و غیره اشاره کرد و اجرای آن ها را در توسعه شهر مهم دانست.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار