معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی گنبدکاووس یکی از مطالبات چندین ساله مردم است که به صورت جدی پیگیر تصویب آن در سفر رئیس‌جمهور هستیم.

 پیگیر تصویب بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی برای گنبدکاووس هستیم

به گزارش گلستان 24 ؛ عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع سفر رئیس جمهور به این شهرستان اظهارداشت: فارغ از همه نقطه نظرات مختلف که گروه‌های سیاسی و نقدهایی که در برخی از حوزه‌ها وجود دارد، باید کمک کنیم تا استقبال باشکوهی از کاروان دولت و ریاست جمهوری داشته باشیم.

وی افزود: در این چند روز خبرنگاران و فعالان فضای مجازی از پرداختن به موضوعاتی که سبب التهاب در فضای شهری می‌شود بپرهیزند و هدف ما از ظرفیت سفر رئیس جمهور به شهرستان تحقق مطالبات به حق مردم باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان اینکه این سفر می‌تواند در رفع محرومیت شرق گلستان به ویژه گنبدکاووس تاثیرگذار باشد، بیان داشت: گنبدکاووس دارای مطالبات گوناگون در حوزه‌های مختلف است. بخشی از این مطالبات به صورت مکاتبه و نامه آماده شده تا تقدیم رئیس جمهور شود و بخشی نیز در روزهای گذشته با امضاء استاندار گلستان به نهاد ریاست جمهوری ارسال شده تا جز مصوبات سفر قرار گیرد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین هدف ما در این شرایط اطلاع‌رسانی و دعوت از مردم در مراسم استقبال دوشنبه 24 دی ماه ساعت 8.30 صبح در استادیوم تختی است که باید در چند روز آینده به صورت مستمر اعلام شود.

کریمی گفت: با توجه به اینکه شهرستان گنبدکاووس یکی از شهرستان‌های مرجع و محوری شرق استان گلستان است احداث بیمارستان 400 تختخوابی و ارائه خدمات پزشکی به این شهرستان و شهرهای شرق از مطالبات چندین ساله مردم است که مورد تائید رئیس دانشگاه علوم پزشکی و نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی است.

وی یادآور شد: تکمیل مجتمع آبرسانی فجر که سبب بهره‌مندی روستاهای بخش مرکزی و داشلی ‌برون می‌شود، تکمیل جاده ترانزیتی( نفت) که فاصله بین گنبدکاووس و اینچه‌برون را به میزان قابل توجهی کوتاه می‌کند از مطالبات مردم این شهرستان در سفر هیئت دولت و رئیس‌جمهور است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: ساماندهی فاضلاب شهری که پس از 25 سال به صورت پروژه ناتمام معضلاتی را برای شهرستان به همراه داشته و احداث دانشکده پزشکی و پیراپزشکی از دیگر مطالبات ما در این سفر است.

وی افزود: پیشنهاد ما در این سفر به عنوان یک پروژه مهم برای استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس احداث راه‌آهن گنبدکاووس اینچه‌برون به شاهرود و مشهد است تا گنبدکاووس به حلقه اصلی راه‌آهن متصل شود. امید داریم در این سفر رئیس جمهور با قبول این پیشنهاد خبر خوشی را به مردم دهد.

کریمی گفت: در این سفر یک روزه در مرکز استان به صورت ویدئو کنفرانس بخشی از پروژه های شهرهای مختلف استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود. یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور که نهایی هم شده است پروژه بزرگ و مهم 40 میلیاردی مجتمع بزرگ ورزشی گنبدکاووس است که کلنگ‌زنی می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس افزود: هر پروژه که در این سفر افتتاح و یا کلنگ زنی شود در جدول پروژه‌های دهه فجر و 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

 • لطفا این درخواست مردمی را منتشر کنید
  0

  خواسته های مهم و ضروری مردم گرگان از سفر رئیس جمهور به استان
  سفرهای استانی مقامات عالی رتبه کشور، فرصت مناسبی برای تحقق خواسته های مهم هر شهر و منطقه محسوب می شود که می بایست در جهت رفع محرومیت و ایجاد امکانات جدید بهره های کافی از آن گرفته شود.
  با توجه به اینکه اکثر شهرها و مراکز استانهای کشور با همراهی مردم تدابیر مسئولان و نمایندگان خود بصورت کاملا برنامه ریزی شده و منسجم، امتیازات ویژه ای از سفر مقامات کشوری به استان خود گرفته اند، اما شهر گرگان (بعنوان یکی از معدود مراکز استان محروم کشور) در دوره های قبل بهره چندانی از این موقعیت های پیش آمده نبرده است!
  یکی از مهمترین علت ها در این امر و عدم بهره وری گرگان از امتیازات اینگونه سفرها، بی اطلاعی مدیران این شهر از خواسته های بحق مرکز استان و گم شدن نیازهای واقعی این شهر در برابر موارد استانی بوده است...
  به نحوی که عده ایی سهوا و یا بصورت عامدانه (غرض ورزی های سیاسی) خواسته های استانی همچون پتروشیمی، راه آهن، زهکشی، آشوراده و ... را جایگزین نیازهای گرگان نموده اند!
  مهمترین دلیل این اقدامات هم میتواند ناشی از یک تفکر پوچ و باطل مبنی بر حساسیت زا بودن توسعه گرگان بوده ، و به عقیده غلط این افراد همیشه باید ملاحظه شهرهای استان را داشته باشیم تا مبادا فکر کنند توسعه استان از حالت توازن خارج شده است!!!
  در واقع از نظر این افراد، توسعه گرگان باید قربانی وحدت و مصلحت استان شود تا مبادا از محبوبیت برخی آقایون کاسته شود... و بدتر اینکه همین افراد هیچ فهمی از این موضوع ندارند که توسعه زیرساختهای گرگان (بعنوان مرکز و پایتخت استان) در همه حوزه ها چقدر می تواند خدمات مطلوب و شایانی به کل استان داشته باشد؟!
  اما اینبار از مسئولان استان و بخصوص فرماندار محترم شهرمان "جناب مهندس صفوی" (که انصافا در همین مدت کوتاه ثابت کرده اند که پای توسعه گرگان ایستاده اند) می خواهیم بر خلاف دوره های گذشته که مطالبات مهم مردم گرگان همیشه در این گونه شرایط در حاشیه بوده، پیگیری های لازم برای معرفی پروژه ها، تصویب و اخذ اعتبارات لازم در جهت ساخت و بهره برداری از آنها را داشته باشند...
  در ادامه به بخش مهمی از خواسته های ضروری و بحق مردم گرگان می پردازیم:
  1 - پیگیری طرح های نیمه تمام که از چندین سال گذشته همچنان معطل اعتبارات ملی هستند. (بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی شصتکلاته، تالار مرکزی، ورزشگاه شش هزارنفری، نگارخانه جنب تالار فخرالدین، مجتمع درمانی هلال احمر ، مجتمع رفاهی درمانی ایثار، خانه ژیمناستیک، تکمیل کمربندی، رفع مشکل آب شرب و ...
  2 - احداث بیمارستان جنرال بزرگ و مجهز ۶۰۰ تختخوابی گرگان (شهرک سلامت)
  3 - احداث بیمارستان تخصصی ویژه کودکان گرگان جایگزین بیمارستان فرسوده طالقانی
  4 - ساخت مرکز جامع سرطان تیپ ۳ گرگان
  5 - دریافت مجوز و احداث دانشکده داروسازی گرگان
  6 - احداث سایت دانشکده فنی مهندسی گرگان (با توجه به وضع نامناسب ساختمان الغدیر)
  7 - اخذ مجوز ایجاد رشته دکترای حرفه ای ( پزشکی ) دانشگاه آزاد گرگان همچون سایر مراکز استانهای کشور
  8 - احداث کتابخانه مرکزی گرگان
  9 - دریافت اعتبار لازم جهت ساخت درمانگاه مجهز برای فرهنگیان گرگان
  10 - ایجاد پلی کلینیک جدید و بزرگ تامین اجتماعی در گرگان با توجه به محدودیت شدید فضا و امکانات ضعیف کلینیک فعلی
  11 - جذب اعتبار جهت احداث ساختمان جدید فرمانداری گرگان
  12 - جذب اعتبار جهت احداث ساختمان جدید شهرداری گرگان
  13 - خروج پادگان لشکر ۳۰ و تملک زمین اداره کل دخانیات جهت ایجاد مراکز گردشگری و فضای سبز در گرگان
  14 - ارتقاء رتبه شهرداری گرگان به درجه ۱۱ جهت استفاده از اعتبارات و بودجه های ملی
  15 - پیگیری ویژه جهت استقلال ادارت مهمی همچون برق منطقه ای، شرکت غله و... از استان مازندران!
  16 - اخذ مجوز جهت ایجاد نیروگاه برق در گرگان جهت رفع افت ولتاژ
  فایل عکس:
  http://up.upinja.com/vfj0w.jpg


آخرین اخبار