جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان گلستان گفت: در طرح شهید رهنمون، مردم مناطق محروم و کم‌برخوردار استان گلستان با هدف ارتقاء سطح سلامت از خدمات پزشکی بهره‌مند می‌شوند.

 طرح شهید رهنمون با هدف ارتقاء سلامت در مناطق کم‌برخوردار گلستان اجرا می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛غلام‌رسول کریمی ظهر امروز در کارگاه آموزشی یک روزه توانمندسازی اعضای طرح شهید رهنمون شرق گلستان در سالن آمفی تئاتر مرکز بهداشت این شهرستان، اظهارداشت: این طرح از سال گذشته آغاز شده تا مردم روستایی و مرزی مناطق محروم به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی آسان‌تری داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر در هر شهرستان یک تیم متشکل از پزشک، پرستار، ماما، بهورز، کارشناس بهداشت روان با نگاه روحیه جهادی و بسیجی و با تقویت فرهنگ ایثار و شهادت به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی گلستان بیان داشت: قرار است در این طرح به دور از دموکراسی اداری، کادر پزشکی در قالب تیم‌های سازماندهی شده نخست به احصاء بیماری‌ها و مشکلات مردم منطقه کم‌برخوردار پرداخته و سپس در قالب تیم اعزام به ویزیت، توزیع دارو، درمان و در صورت نیاز به متخصصان و بیمارستان برای درمان‌های تکمیلی و جراحی معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: تعهد و تخصص در کنار روحیه انقلابی و جهادی از ویژگی مهم این طرح است که در کنار درمان به توزیع بسته‌های فرهنگی و بهداشتی به دانش‌آموزان و مردم محروم می‌پردازند.

سرهنگ کریمی گفت: این کارگاه دومین کارگاه آموزشی است که پس از گرگان در شرق گلستان با محوریت گنبدکاووس برگزار می‌شود و یک دوره آموزشی نیز برای غرب استان برگزار خواهیم کرد. در این کارگاه آموزشی 70 نفر از اعضای تیم‌های پزشکی طرح شهید رهنمون موضوعات خاص را آموزش دیده و در پایان کارگاه آزمونی از موضوعات مطرح شده به عمل می‌آید.

حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه شهرستان گنبدکاووس اظهارداشت: موفقیت ایران اسلامی در این 40 سال این است که مردم همواره با روحیه جهادی به دور از دموکراسی به کمک مردم محروم و کم‌برخوردار شتافتند.

وی افزود: باید روحیه انقلابی و نگاه اخلاقی مردم در جامعه پررنگ شود و در هر حرفه و شغلی که هستیم کار جهادی و نهادی انجام دهیم.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان فرصتی برای ایجاد راه جدید در مقابله با مشکلات  در ما به وجود آورده است،بیان کرد: ما در این 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، بیش از 40 توطئه را پشت سر گذاشتیم و به قول فرمایشات مقام معظم رهبری به لطف داشتن دشمنان احمق درجه یک توانستیم در مقابله با تحریم‌ها راه جدیدی را پیدا کنیم.

وی یادآور شد: خدمت‌رسانی خاص مانند مناطق محروم را مهم بشماریم و کار جهادی را تنها به گرفتن اسلحه و جنگیدن در برابر دشمنان ندانیم،بلکه خدمت رسانی به مردم کم‌برخوردار نوعی جهاد محسوب می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار