استاندار گلستان گفت: در سالهای گذشته توجه زیادی به توسعه شرق استان نشده است و ما به دنبال جبران این عقب ماندگی های ماشی از این عدم توجه هستیم.

 عقب ماندگی های شرق گلستان جبران می شود

به گزارش گلستان 24 ؛ سیدمناف هاشمی درمراسم متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 402 طرح عمرانی، تولیدی و اقتصادی گنبدکاووس با عنوان این مطلب بر توسعه متوازن استان تاکید کرد.

وی با اشاره به تخصیص1100 میلیارد ریال اعتبار مستقیم در مصوبات سفر ریاست جمهوری به گنبدکاووس نیز گفت: بیش از 3 هزار میلیارد ریال اعتبار نیز به طور غیر مستقیم و مشترک با دیگر شهرستان ها می باشد.

استاندار گلستان راه اندازی دانشکده علوم پزشکی و افزایش اعتبار برای احداث جاده موسوم به نفت را که از مطالبات جدی شهرستان گنبدکاووس است را از جمله طرح هایی عنوان کرد که در 10پروژه دیگر مصوب در سفر ریاست جمهوری پیگیری خواهد شد.

سید مناف هاشمی در بخش دیگری از سخنانش به انقلاب اسلامی و بیان دستاوردهای 40 ساله انقلاب پرداخت و گفت: انقلاب ما انقلاب جابجایی قدرت نبودبلکه انقلاب بزرگان و علما بود  و هر چند وارث معصومین نیستیم ولی مسیر آنها را می توانیم دنبال کینم و با نگاه دینی و فرهنگی که انقلاب اسلامی دارد انقلاب ما متفاوت از همه انقلاب های دیگر است.

وی با اشاره به حمله ترویستی در نیک شهر و شهادت یکی از نیروهای سپاه اذعان کرد: این شهادت ها انقلاب ما را پربار کرده است و هر خونی که ریخته شود انقلاب ما مستحکم تر خواهد شد.

استاندار گلستان همچنین با آزادی که ارمغان و دستاورد انقلاب اسلامی است تصریح کرد: امروز مردم آزادانه به دولت انتقاد می کنند آیا در زمان شاه کسی می توانست به شاه انتقاد کند؟ وحدتی که امروز در میان اقوام مختلف وجود دارد و امکانات زیرساختی که در روستاها ایجاد شده است همه از برکات 40 سالۀ انقلاب اسلامی است.

وی یادآور شد: دشمنان انقلاب فکرش را هم نمی کردند که نهال نوپای انقلاب بتواند 40 سال دوام بیاورد و تلاش های زیادی برای مقابله با ایران از بدو انقلاب انجام دادند اما به نتیجه ای نرسیدند. چون هماهنگی و وحدت درکشور وجود دارد و اگر اختلاف نظری هست سلیقه است.    

سید مناف هاشمی اظهار کرد: اقتداری که امروز جمهوری اسلامی ایران دارد متفاوت با گذشته است و تسلیحات و ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران باعث نگرانی بعضی از کشورهای منطقه و کشورهای دور و ابرقدرت است و این باعث شده در هر برهه به این فکر بیفتند که با چه وسیله و حربه ای ایران را تضعیف کنند.

استاندار گلستان گفت: من در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله امریکا حضور پیدا کرده ام .شما بدبختی هایی که در حوزه حاشیه نشین های شهر لس آنجلس هست را باید ببینید. بیش از 40 تا 50 میلیون نفر جمعیت در ایالت های مختلف آمریکا به بدترین وضع  زندگی می کنند بله برخی هم وضع خوبی دارند ولی این بدان معنا نیست که ما خیلی فاصله داریم.

هاشمی یادآور شد: تلاش هایی که برای پیشرفت کشور انجام شده است در یک شرایط عادی نبوده و موانع بزرگی در مسیر زندگی کشور وجود داشت و هر چند دشمنی دمشنان داخلی و خارجی کار را برای ما سخت می کند اما باید مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس عملیاتی و جهادی عمل کنیم.

استاندار گلستان در ادامه سخنانش با اشاره به ایجاد 40 هزار شغل در گلستان افزود: این آمار مستند وجود دارد و زیر سوال بردن این آمار برای کسانی خوب است که می خواهند بین عامه مردم مطرح کنند و برای خود رای جمع کنند. وگرنه ما هم می دانیم این تعداد اشتغالزایی هنوز کم است و باید بیشتر شغل ایجاد کنیم ما با توجه به شرای قابل قبول است. و باید تلاش کنیم سرعت توسعه چند برابر شود.

وی در ادامه سخنانش وجود ولی فقیه در کشور را یکی از برکات انقلاب عنوان کرد و گفت: اگر کشورهای منطقه از این نعمت برخوردار بودند این مشکلات را نداشتند .ولی فقیه در کشور ما یک نعمت است که باید قدردان آن باشیم و دست به دست هم دهیم وحدت را پایدار کنیم و در عین حال پیگیر مطالبات هم باشیم.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار