نائب رئیس جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی گفت: ما از درون، معنویات و نفوس خود متحول شدیم، انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) مکتب و ما را متحول کرد


انقلاب اسلامی و امام (ره) مکتب و ایدئولوژی ایران را متحول کرد

به گزارش گلستان 24 ؛ مهدی چمران نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در همایش تجلیل از فجرآفرینان انقلابی استان گلستان ضمن تبریک فرارسیدن چله انقلاب اسلامی اظهارکرد: اگر همه ما مسلمانان حول محور الهی جمع شویم، وحدت پیدا خواهیم کرد، چون خداوند همه ما یکی است و به سمت نور حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه به توصیه قرآن کریم دشمنان ما همیشه با یکدیگر در اختلاف هستند، گفت: امروز هم ما شاهد هستیم که دشمنان ما با یکدیگر اختلاف دارند. جنگ‌های اول و دوم را همین کشورهای متمدن عَلَم کردند و میلیون‌ها انسان را به کشتن دادند. اینها همان کسانی هستند که دم از انسانیت می‌زنند. اینها هرچند در برخی از موارد در ظاهر با هم یکی می‌شوند اما بازهم با یکدیگر اختلاف دارند.

چمران ادامه داد: خداوند انسان‌ها را با قرآن از ظلمت‌ها و پستی‌ها نجات داد و پیامبر (ص) نیز انسان‌ها را به سمت هدایت و یکتاپرستی رهنمون کرد.

وی ادامه داد: پس از پیامبر اکرم (ص)، امام خمینی (ره) این حرکت بزرگ را در تاریخ تکرار کرد و ملت ما با انقلاب اسلامی از جهالت و ظلمات بیرون آمد.

 

چمران یادآور شد: افرادی که زمان شاه را به خاطر دارند، می‌دانند رضاخان قلدر نمود استبداد، بی‌سوادی، کج فهمی و بی‌فهمی و نمود ظلم بود. این فرد بی‌سواد که حتی امضا هم نمی‌توانست بکند، آمد و صاحب هر چیز خوبی که وجود داشت، شد. چند سال بعئ هم پسرش با استبداد تمام و با نوکری برای آمریکا قدرت را به دست گرفت. او فردی دیکتاتور برای مردمش و فردی نوکر برای آمریکا بود.

وی اضافه  کرد: امروز هنوز مشکلاتی داریم اما تحول بسیار شگرف و عظیمی نسبت به قبل از انقلاب پیدا کردیم و از ظلمات نجات یافتیم. امام خمینی (ره) پرچم انقلاب را برافراشت و مردم هم پشت سر او قرار گرفتند. در این سال‌ها تحولات عظیمی رخ داد و امروز ایران در تکنولوژی نانو و فناوری‌های نوین در رتبه‌های نخست کشور قرار دارد. امروز ما عضو باشگاه فضایی بوده و در سلول‌های بنیادین نیز جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم و بزرگترین جهش را در تولید مقالات علمی داریم.

چمران بیان کرد: اگر دولتمردان به جوانان و همین نیروها میدان بدهند، همه این فازهای نفت و گازی که باقی مانده را می‌توانیم بهتر از این شرکت‌های فرانسوی و انگلیسی که بارها سر ما کلاه گذاشتن و کار را رها کردند و رفتند، بسازیم و اداره کنیم.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های فیزیکی در این ۴۰سال بسیار ارزنده بوده است، گفت: شهید چمران در ابتدای جنگ در اهواز، نخستین موشک ایران را همانجا ساختند و آزمایش کردند. آن موشک پرتابی و و بردش زیر۱۰ کیلومتر بود. یعنی زمانی که نان در اهواز پیدا نمی‌شد، شهید چمران موشک را ساخت و این روند ادامه پیدا کرد و امروز ما موشک نقطه‌زن داریم که دشمن را به ترس و هراس انداخته است.

چمران افزود: در این سال‌ها توانستیم زیردریایی، تانک، ضد هوایی، پهپاد، زرهی و غیره را بسازیم و به همه آنها افتخار می‌کنیم. امروز باید دست دانشمندان جوانی که این قدرت دفاعی را برای ما فراهم کرده‌اند، بوسید. ما قدرت دفاعی خود را در جنگ به تدریج بالا بردیم و بعد از جنگ هم با تلاش‌ها، کوشش‌ها و توصیه‌های فراوان مقام معظم رهبری به قدرت دفاعی بازدارنده‌ای دست یافتیم.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر انقلاب و تحولی به وجود آمد که نمونه است، ادامه داد: ما از درون، معنویات و نفوس خود متحول شدیم. انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) مکتب و ایدئولوژی ما را متحول کرد و گسترش داد. مردم در جنگ و دفاع مقدس پایش شدند. جوانانی که سر چهارراه‌ها و موتورسوارها که حتی برخی نماز خواندن هم بلد نبودند، به جبهه می‌آمدند و علاوه بر جنگیدن با دشمن نماز شب‌خوان برمی‌گشتند.

چمران اظهارکرد: این تحول منشا همه این پیشرفت‌هاست. در این 40 سال هرچه جلوتر رفتیم تحولات ما عمیق‌تر شده است. شاید بعضا اشتباهاتی هم داشته باشیم و در بدنه اجتماع و مسئولان ببینیم که برخی‌ها اعتقاد چندانی به انقلاب نداشته باشند اما در کلِ جامعه این اعتقادات عمیق‌تر شده است.

وی گفت: در طول این سال‌ها، انقلاب و اسلام ما عمق پیدا کرد. هرچند ریزش‌هایی هم داشتیم. اوایل انقلاب نگاه به اشرافی‌گری و ثروت‌اندوزی بین مردم وجود نداشت. مردم آن زمان هم نان ما را می‌دادند و هم خونشان را برای انقلاب می‌دادند حتی برخی از ادوات موردنیاز و پوتین‌هایمان نیز با کمک‌های مردمی خریداری می‌شد.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی آمد و این تحول در ما ایجاد شد. دفاع مقدس هم شکل گرفت و اوج این تحول را در این دوران شاهد بودیم و باید این روند را حفظ کنیم و جلو ببریم.

وی عنوان کرد ما نباید به عقب برگردیم کار ما مقاومت در برابر دشمنان، مخالفان و ایستادن و تحرک بیشتر انقلاب است.

چمران بیان کرد: مخالفت دشمنان به خاطر موشک‌های ما نیست هرچند نیز دشمن می‌ترسد اما ما به آنها می‌گوییم اگر یک روزی موشک هم نمی‌داشتیم - هرچند چنین وضعی پیش نخواهد آمد و ما با آمریکا بر سر موشک‌هایمان نخواهیم کرد- نیز جلوی آنان می‌ایستادیم.

وی گفت: جای تعجب است که گاهی اوقات برخی عملکردها موجب نارضایتی بیشتر مردم می‌شود. مردم ناراضی شوند فکر نمی‌کنند این کیست و آن کیست؟ از کل نظام ناراضی می‌شوند. رسانه‌های بیگانه نیز در همین راستا تلاش می‌کنند. آنها می‌خواهند اسلام و مکتب را بزنند، چون پایه انقلاب ما مکتب است. رهبری و جایگاه ولایت فقیه به عنوان ستون خیمه انقلاب اسلامی نیز مورد هدف دشمن قرار دارد.

چمران تأکید کرد: کسانی که دل بستند، روزی عده‌ای از خارج بیایند و در ایران حکومت کنند، آرزویشان را به گور خواهند برد. مطمئن باشند که آنها همان کسانی هستند که زودتر از همه به چوبه دار بسته خواهند شد.

وی شهادت‌طلبی را بُرنده‌ترین سلاح ملت ایران علیه استکبار برشمرد و گفت: نترسیدن از هیچ چیز و هیچ کسی جز خداوند بزرگ نعمت بزرگی است که انقلاب به ما داده است. دشمن به آن هم می‌تازد و حتی در مسئله شهید فهمیده هم تشکیک می کند. دشمن امروز به مکتب، رهبری و تسلیحات ما می‌تازد تا این‌ها را از ما بگیرد، دشمن اگر یکی از این اضلاع قدرت را از ما بگیرد انقلاب ما خدای نکرده زمین می‌خورد.

انتهای پیام / باشگاه خبرنگاران

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار