رئیس کل دادگستری گلستان گفت:: دادگستری گلستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تفاهم نامه‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های مشترک امضا کردند.


تفاهم نامه ای برای کمک به نهادینه کردن احترام به قانون

به گزارش گلستان 24 ؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دادگستری گلستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تفاهم نامه‌ای امضا کردند تا از ظرفیت‌های مشترک برای آموزش قوانین و مشارکت دانش آموزان در اجرای قانون استفاده کنند.

وی ادامه داد: بر اساس این تفام نامه کودکان و نوجوانان به عنوان همیار قانون با قوانین و مقررات به زبان ساده و قابل فهم آشنا می‌شوند و به همسالان خود در مدرسه و خانواده آموزش می‌دهند.

هاشمیان افزود: دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مشترک قضات و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌هایی است که به منظور افزایش آگاهی‌های حقوقی و ترویج فرهنگ صبر و گذشت در استان برگزار می‌شود.

وی گفت: استفاده از ظرفیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کودکان و نوجوانانی که تخلفی مرتکب شده اند از دیگر بند‌های دیده شده در این تفاهم نامه است.

هاشمیان گفت: تدوین برنامه‌های آموزشی کودکان و نوجوانان بر اساس آمار و پراکندگی آسیب‌ها در مناطق شهری و روستایی استان از دیگر برنامه‌هایی است که در قالب این تفاهم نامه به دنبال تحقق آن هستیم.

هادی هاشمیان افزود: پیگیری این تفاهم نامه با دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار