مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با بیان این که دفترچه بیمه سلامت در گلستان حذف خواهند شد، گفت: همه معوقات بیمه سلامت به مراکز درمانی در استان به مبلغ ۹۸۸ میلیارد ریال پرداخت شده است.

 معوقات بیمه سلامت به مراکز درمانی در استان گلستان پرداخت شد

به گزارش گلستان 24 ؛ سید محمد حسینی  در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای گذشته و براساس تائید مقام معظم رهبری و مصوبه هیئت وزیران مقرر شد مبلغ 500 میلیون یورو از طریق صندوق توسعه ملی به سازمان بیمه سلامت تخصیص یابد تا هزینه‌های دارویی و تجهیزات پزشکی پرداخت شود.

وی افزود: این تخصیص‌ها در 2 مرحله انجام شد و همزمان با دهه مبارک فجر در مجموع 988 میلیارد ریال بابت مطالبات این مراکز در روزهای گذشته پرداخت شد.

مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان درباره مطالبات برخی از ارگان‌ها از این سازمان، تصریح کرد: همه مطالبات داروخانه‌ها در سال 96 به مبلغ 82 میلیارد ریال، بیمارستان‌های خصوصی استان با 119 میلیارد ریال، پاراکلینیک‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز تصویربرداری و فیزیوتراپی‌ها و ام‌ار‌آی با مبلغ 53 میلیارد ریال، درمانگاه‌های شبانه‌روزی با 5 میلیارد ریال، پزشکان و دندانپزشکان عمومی با 9 میلیارد ریال و پزشکان و دندانپزشکان متخصص با 26 میلیارد ریال و در مراکز دولتی دانشگاهی 773 میلیارد ریال پرداخت شده است.

حسینی گفت: پرداخت‌های بیمه سلامت به روز شده و به صورت کلی از ابتدای سال 97 تاکنون حدود  1860 میلیارد ریال به موسسات درمانی و خدماتی پرداخت شده است.

وی همچنین از اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان خبر داد و افزود: این طرح به صورت آزمایشی در اسفند ماه سال جاری در شهر آق‌قلا اجرایی خواهد شد و حذف دفترچه بیمه سلامت در دستور کار قرار خواهد گرفت و خدمات درمانی بیماران با ارائه کد ملی انجام خواهد شد.

مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان تصریح کرد: استان گلستان در سیستم نظام ارجاع سلامت در مناطق روستایی به عنوان یک استان برتر شناخته شده است.

حسینی با بیان این که استان گلستان به عنوان یک استان برتر در امر نظام پیشرو بیمه سلامت در کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون و 220 هزار نفر از مردم استان گلستان تحت بیمه قرار دارند و بالای 60 درصد جمعیت استان دارای بیمه سلامت هستند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار