رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری پدرخوانده‌ای که برای دختر نوجوان همسرش اختلاف ایجاد کرده بود خبر داد.


مزاحم دختر نوجوان در شبکه‌های مجازی دستگیر شد

به گزارش گلستان 24 ؛ سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت:پدر خوانده که با انگیزه اختلافات خانوادگی برای دختر نوجوان در شبکه‌های اجتماعی ایجاد مزاحمت دستگیر شد وی از رفتار خود پشیمان است.

وی افزود: فرد شاکی که اعلام کرده بود فردی ناشناس از طریق فضای مجازی، اقدام به مزاحمت و فحاشی بر علیه وی کرده و ضمن تهدید به پخش تصاویر خصوصی اش مشکلاتی برای وی ایجاد کرده که در این خصوص خواهان پیگیری شد.

سرهنگ پرسا ادامه داد: با تکمیل تحقیقات، متهم که پدرخوانده شاکیه بود، مورد شناسایی قرار گرفت و با حکم مقام قضایی در عملیاتی پلیسی دستگیر شد و تجهیزات رایانه‌ای و گوشی وی نیز مورد توقیف قرار گرفت.

وی گفت: در ادامه این فرد مجرم با رویت ادله غیرقابل انکار به جرم خود اعتراف کرد و ضمن اقرار به اشتباهات، انگیزه خود را از ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت شاکیه، اختلافات خانوادگی و خصومت قدیمی اعلام کرد و گفت: از رفتار خود پشیمان شده است.

سرهنگ پرسا افزود: متاسفانه بستر برخی از شبکه‌های اجتماعی و پیام رسانها، زمینه ساز ارتکاب جرم بوده و کاربران نیز در حفظ حریم خصوصی خود سهل انگاری کرده و براحتی اطلاعاتشان را در معرض خطر قرار می‌دهند که نهایتا می‌تواند موجب هتک حیثیت آنان شود.

وی از شهروندان خواست جهت آشنایی با شیوه‌ها و شگرد‌های مجرمان سایبری و نیز افزایش سواد رسانه‌ای خود به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ح

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار