سرپرست معاونت عمرانی استانداری گلستان گفت: با رونمایی از سه خودروی امداد و نجات که امروز انجام شد، یازده پایگاه گلستان مجهزبه خودروی پیشرفته امداد و نجات است.

تجهیز ۱۱ پایگاه امداد و نجات گلستان به خودروی پیشرفته امدادرسانی

به گزارش گلستان 24 ؛در مراسم رونمایی از سه دستگاه خودروی امداد و نجات در گلستان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر نهادی است که مهمترین وظیفه آن امداد و نجات بوده و همیشه در حوادث غیرمتقربه وظایف خطیری  بر دوش آن گذاشته می شود.

وی افزود: یکی از رموز موفقیت فعالیت های هلال احمر در کشور مشارکت اقشار مختلف در این نهاد است و در این بین جوانان نقش مهمی دارند.

غراوی ادامه داد: موضوع درمان، اورژانس های بین راهی، تامین دارو و غذا برای اقشار حادثه دیده از دیگر وظایف جمعیت هلال احمر است که به نحو احسن در سطح کشور انجام می شود.

وی گفت: قبل از انقلاب در کشور ما چیزی به نام پایگاه امداد و نجات جاده ای وجود نداشت اما به برکت انقلاب اسلامی فعالیت جمعیت هلال احمر در سطح کشور گسترش پیدا کرد و تعداد زیادی پایگاه امداد و نجات برقرارشد تا در زمانهای حساس کالای مورد نیاز را دپو ومورد استفاده افراد حادثه دیده قرار دهند.

غراوی با اشاره به اهمیت وجود تجهیزات امداد و نجات در استان افزود: در سفرهای نوروزی حجم تردد زیادی در سطح استان داریم و در برخی از محورهای استان ۸۵ هزار تردد در روز ثبت می شود، بنابراین  باید خود را بیش از پیش تجهیز کنیم و همه ارگان ها دست به دست هم دهند تا از امکانات نهایت بهره را ببریم و میزان تلفات جاده ای کاهش یابد.

وی گفت: با سه خودرویی که امروز رونمایی شد در مجموع ۱۱ پایگاه امداد و نجات ما مجهز به خودروی امداد و نجات شد و امید داریم در سال آینده به ظرفیت این خودروها اضافه شود و شاهد ۱۵ دستگاه خودروی امداد و نجات در استان باشیم.


انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار