رئیس آموزش و پرورش کلاله گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی ساخت 7 مدرسه با 40 کلاس درس در شهرستان کلاله، در حال انجام است.

 عملیات اجرایی ساخت 7 مدرسه در شهرستان کلاله در حال اجرا است

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از کلاله خبر، فرشید قرناس قمیش در نشست خبری با اصحاب رسانه و مدیران کانال های تلگرامی شهرستان کلاله گفت: در حال حاضر ساخت و تکمیل 7 مدرسه متشکل از 40 کلاس درس در شهرستان کلاله، در حال انجام است.

gharnas neshast

وی افزود: پیش از این نیزمدرسه 4 کلاسه صوفیان، 3 کلاسه قودنه و 2 کلاسه روستای دوجی(توسط سپاه پاسداران ساخته شد) افتتاح و به بهره برداری رسید.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کلاله اضافه کرد: طی سال تحصیلی جاری در مجموع 13 مدرسه که 9 مدرسه آن با مشارکت خیرین می باشد، در شهرستان کلاله کلنگ زنی یا به بهره برداری رسید.

تجهیز 13 مدرسه به سیستم گرمایشی متمرکز

قرناس قمیش تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید 12 مدرسه روستایی و یک مدرسه شهری به سیستم گرمایشی متمرکز با اعتبار 900 میلیون تومان تجهیز شد.

40 مدرسه به سیستم فناوری مجهز شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلاله گفت: در راستای تجهیز مدارس، 40 مدرسه با مشارکت 40 میلیون تومانی کمیته امداد امام خمینی(ره) به سیستم فناوری و همچنین 25 مدرسه این شهرستان با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان به سیستم هوشمند، تجهیز شد.

قبل از انقلاب تنها 28 مدرسه داشتیم

وی در ادامه اظهار داشت: قبل از انقلاب تنها 28 مدرسه در سطح شهرستان کلاله داشتیم که ظرفیت تحصیل 3 هزار نفر را داشت.

قرناس قمیش ادامه داد: اما در حال حاضر این شهرستان دارای 216 مدرسه با 154 فضای آموزشی، 7 سالن ورزشی(مختص این اداره) دو کانون، یک مدرسه استثنایی، اداره نهضت سوادآموزی، مرکز اختلال یادگیری، پژوهش سرا(امسال به تجهیزات مدرن تجهیز شد)، سه مدرسه شبانه روزی، دو مدرسه نمونه دولتی و دو مدرسه شاهد است.

برنامه های مختلفی برای سال های آتی داریم

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلاله از برنامه ها و پروژه های در حال پیگیری خود گفت و تشریح کرد: پیگیر آن هستیم که یک اردوگاه دانش آموزی در شهرستان ایجاد کنیم و برای این مهم زمین مورد نیاز نیز درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای تامین برخی منابع مالی، رایزنی ها و اقدامات لازم برای تجاری سازی دو مدرسه شهر کلاله در دست اقدام است.

قرناس قمیش در پایان گفت: باشگاه فرهنگیان و تجهیز سالن جلسات این اداره به ویدئو کنفرانس نیز از جمله مواردی است که در حال پیگیری آن هستیم.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار