در کانون تربیتی- فرهنگی طه گرگان:

فرهنگی طه گرگان همایش توانمندسازی مربیان پیشتاز سازمان دانش آموزی برگزار شد.

همایش توانمندسازی مربیان پیشتاز سازمان دانش آموزی برگزار شد

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی اداره و روابط عمومی  آموزش و پرورش استان گلستان، همایش توانمندسازی مربیان پیشتاز سازمان دانش آموزی با رویکرد پیشگیری از  آسیب های اجتماعی، اعتیاد و رفتارهای پر خطر  با حضور 400 نفر از مربیان پیشتاز  و با همکاری سازمان دانش آموزی استان گلستان در کانون تربیتی-فرهنگی طه گرگان برگزار شد.

 عباس مظفری رئیس اداره  مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان گلستان در این همایش گفت: آگاهی کارکنان مدارس و مربیان گام اول مقابله با آسیب های اجتماعی و اعتیاد است. وی افزود: اگر قرار است اقدامات موثر و پیشگیرانه ای در خصوص مواد مخدر و دیگر آسیب های اجتماعی انجام دهیم باید کار را از ایستگاه اول که همان آگاهی بخشی و اطلاع رسانی درست و منطقی است شروع کنیم تا وحشت ایستگاه آخر ما را به دلسردی روبرو نکند و بتوانیم اقدامات موثری در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد انجام دهیم.

مظفری ادامه داد: شرط آگاهی دادن آگاه بودن است از این رو کارکنان مدارس اعم  از مدیران، معاونان، مشاوران، مربیان تربیتی و همه عوامل که در اداره واحد آموزشگاهی دخیل هستند باید آگاهی لازم را در خصوص موضوع مواد مخدر به عنوان بخش بزرگی از آسیب های اجتماعی داشته باشند تا ضمن احساس مسئولیت و وظیفه برای پیشگیری و مقابله با آن ها بتوانند به دانش آموزان و والدینشان کمک کنند.

وی اذعان کرد: یکی از اقداماتی که جهت ارتقاء کارایی و اثربخشی آموزش های پیشگیری در زمینه رفتارهای پر خطر و اعتیاد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، موضوع آموزش های استاندارد پیشگیری از طریق کلاس درس است.  

مظفری خاطر نشان کرد: کتاب  راهنمای پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پر خطر که با همکاری مشترک معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش و معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، تدوین شده است که به عنوان منبع کمک آموزشی جهت استفاده در کلاس درس می باشد و این اقدام یکی از نخستین گام ها در این زمینه و با هدف گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و در چارچوب استراتژی تعمیم رسالت پیشگیری به کلاس درس  می باشد. وی در پایان گفت: امید است این راهنما بتواند در جهت تلاش های دلسوزانه همکاران محترم مدارس و به ویژه معلمان گرانقدر برای آموزش و ترویج پیشگیری از رفتارهای پر خطر و اعتیاد در بین دانش آموزان  موثر و راهگشا باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار