استاندار گلستان با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای تعادل‌بخشی در سهمیه آرد نانوایی‌ها، گفت: مشکلی در تامین و توزیع آرد و نان در استان گلستان وجود ندارد.

 مشکلی در توزیع نان در استان گلستان وجود ندارد

به گزارش گلستان24 ؛ به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در شورای آرد و نان استان اظهار داشت: باتوجه به تعیین سهمیه سازمان غله کشور برای 31 استان، سهمیه آرد همه استان‌ها با کاهش مواجه بوده است.

وی افزود: این تعیین سهمیه متناسب با مصرف نانوایی‌های یارانه‌ای و آزادپز انجام شده و به صورت آزمایشی درحال اجرا است.

هاشمی با اشاره به کاهش یک‌هزار تنی سهمیه آرد استان نسبت به پیش‌بینی‌ها، گفت: در مکاتباتی با سازمان غله کشور، درخواست افزایش سهمیه استان به میزان 1200 تن را داشتیم.

استاندار گلستان تصریح کرد: به منظور جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از کمبودهای احتمالی، به شرکت غله استان دستور داده شد تا مقدار هزار تن آرد به نانوایی های استان اختصاص داده شود.

وی با اشاره تشکیل کمیته ای متشکل از اتحادیه خبازان، سازمان صمت، شرکت غله، حوزه‌های نظارتی و استانداری برای بررسی وضعیت آرد و نانوایی‌های استان، خاطرنشان کرد: نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهد که در استان در حوزه آرد یارانه ای به میزان 5 تا 10 درصد مازاد مصرف داشته و در نانوایی‌های آزادپز با کمبود مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در شورای آرد و نان استان تصمیم گرفته شد برای ایجاد تعادل در سهمیه نانوایی‌ها، 5 درصد از سهمیه آرد یارانه ای حذف و به آزادپزها اضافه شود.

استاندار گلستان تاکید کرد: با توجه به اینکه استان گلستان یکی از مهم‌ترین استان‌های تامین کننده گندم مرغوب در کشور است و همچنین با تدابیر اتخاذ شده از سوی مسئولان استانی، مشکلی در تامین و توزیع نان در گلستان نخواهیم داشت و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار