استاندار گلستان گفت: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان گلستان با هدف ایجاد زمینه رشد و توسعه استان و تبدیل بسته‌های سرمایه‌گذاری به قراردادهای اجرایی برگزار می‌شود.

 همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان گلستان برگزار می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛سید مناف هاشمی ظهر دیروز در جلسه پیگیری روند برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان گلستان، با بیان اینکه در یک سال گذشته یکی از برنامه‌های اساسی آماده‌سازی بسته‌های سرمایه‌گذاری برای حضور بخش خصوصی بوده، اظهارداشت: آماده‌سازی این بسته‌ها و برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در استان سبب رشد و توسعه گلستان می‌شود و اصلی‌ترین هدف ما تبدیل این بسته‌ها به قراردادهای سرمایه‌گذاری است.

وی تصریح کرد: تلاش داریم 168 طرح را در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری، ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری با محوریت حوزه سرمایه‌گذاری اداره کل امور اقتصادی و دارایی با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و استانداری آماده سازیم که البته این اقدامات در یک‌سال گذشته صورت گرفته است.

وی افزود: از این تعداد طرح 40 بسته سرمایه‌گذاری نهایی شده و 60 بسته نیز با تلاش مشاوران در اسفند ماه سال‌جاری نهایی می‌شود.

وی یادآور شد: براساس تجربیات گذشته بر این اعتقادیم که این همایش در استان برگزار شود اما برخی معتقد هستند که این همایش می‌تواند در پایتخت نیز برگزار شود تا حضور سرمایه‌گذاران خارجی در تهران راحت‌تر انجام شود.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این همایش ارائه بهترین خروجی برای استان است و تلاش داریم این بسته‌ها که در همایش معرفی می‌گردند تبدیل به قرارداد شود.

هاشمی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری استان قریب به 50 مورد از این بسته ها مربوط به حوزه گردشگری، نزدیک به 40 مورد این بسته‌ها مربوط به حوزه جهادکشاورزی و شیلات است و حدود 34 مورد آن نیز در حوزه صنعت معدن و تجارت است و بقیه طرح‌ها در حوزه نیرو، شهرداری‌های گرگان و گنبدکاووس، دانشگاه‌ها و غیره است.

وی گفت: امیدوارم بتوانیم همایشی در شأن استان برگزار کنیم و اگر از این همایش بتوانیم 50 درصد بسته‌ها را تبدیل به قرارداد کنیم که بسیاری از پروژه‌های محوری استان نیز در دل این بسته‌ها قرار گرفته از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند زمینه رونق اقتصادی و اشتغال را فراهم نماید.

استاندار گلستان اظهار کرد: تلاش داریم این همایش را در بهار 98 این همایش را برگزار کنیم.

هاشمی به طرح گردشگری کبودوال اشاره کرد و افزود: طرح تلفیقی که در آن دریاچه کبودوال در حوزه گردشگری قرار بگیرد و همچنین موضوع تله کابین در این نقطه اجرایی شود توسط مشاورین ارائه شده و در جلسه آتی تکمیل می‌شود تا بررسی شود که مزایده این طرح تلفیقی و یا مستقل برگزار شود.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار