مراسم پایانی و معرفی نفرات برتر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان گلستان با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

 نفرات برتر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان گلستان معرفی شدند

به گزارش گلستان 24 ؛آیین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان گلستان با حضور معاون استاندار گلستان و شماری دیگر از مسئولان و هنرمندان و دوستداران هنر موسیقی در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار و از سرپرستان گروه‌های شرکت کننده در جشنواره، اعضای سابق انجمن موسیقی استان گلستان و جمعی از فعالان و پیشکسوتان این عرصه قدردانی شد.

در این مراسم از ساز چنگ دست ساخته هنرمند گلستان، یک کتاب درباره خوانندکی موسیقی پاپ رونمایی شد.

عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در این مراسم گفت: از دیدگاه مولانا نوای موسیقی از آنجا بر دل ما می‌نشیند که یک‌بار در بهشت آن را ما شنیده‎ایم.

وی ادامه داد: بزرگانی در فرهنگ و ادب و تاریخ ایران زمین چون «ابوعلی سینا» در کتاب شفا در رابطه با موسیقی صحبت کردند و فیلسوف نامدار  کشورمان «قطب‎الدین شیرازی» نیز در این زمینه تأکیداتی داشتند.

کشمیری در ادامه به مفاخر بزرگ استان گلستان همچون زنده نام «محمد رضا لطفی» اشاره کرد و افزود: موسیقی هنر است و هنر یک ودیعه الهی است که می‎تواند ایجاد سرگرمی و نشاط کند و می‎تواند روح انسان را تعالی دهد.

وی با بیان اینکه برخی از اسم کنسرت وحشت دارند، اظهار کرد: ایجاد نشاط و شادی آیا اشکال دارد و خلاف است و آیا شادی بخشیدن به جوانان هدف والایی نیست، موسیقی مثل هنرهای دیگر ابتذال دارد و می‎تواند در بسیار عرصه‎ها نیز فاخر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان بابیان اینکه افرادی که از اسم کنسرت وحشت دارند تنها بُعد ابتذال آن را نگاه می‎کنند، افزود: به دنبال موسیقی متعالی هستیم و در کاهش موسیقی مبتذل تلاش می‎کنیم قدم برداریم.

کشمیری بابیان اینکه ذائقه مردم در موسیقی تغییر کرده و باید در این مسیر گام برداشت، متذکر شد: نیایش‎ها، نوحه‌ها و تعزیه‎های ما همراه با موسیقی است و در زمان جنگ موسیقی حماسی داشتیم و کسی نمی‎تواند منکر موسیقی‎ و اثرگذاری آن شود.

وی بابیان اینکه به موسیقی پاک و فاخر پسند نیازمند هستیم و باید به این سمت حرکت کنیم و باید ذائقه موسیقی به سمت درست خود حرکت کند، گفت: 16 قوم از 24 قوم کشور در استان گلستان حضور دارند و باید به ابعاد فرهنگ و هنر اقوام توجه کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار