سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری گرگان با بیان این که چهارشنبه بازار گرگان از ۱۵ اسفند هر روزبازار می شود، گفت: چند نقطه را برای ساماندهی دستفروشان در هسته مرکزی شهر در نظر گرفته ایم.

چهارشنبه بازار گرگان هر روز بازار می شود/ ساماندهی دستفروشان

به گزارش گلستان 24 ؛ موسی الرضا صفری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در برنامه های استقبال از بهار تقسیم کار در سازمان های شهرداری صورت گرفت.

وی افزود: ابتدا کارگروه «خدمات شهری نوروزی» را تشکیل داده و جلسه ای با مناطق تابعه خدمات شهری، پیمانکاران تابعه، سازمان سیما و منظر و آتش نشانی تشکیل دادیم تا وظایف را بیان کنیم.

صفری با بیان این که از ۱۱ اسفندماه ۹۷ طرح استقبال از بهار در شهرداری گرگان شروع می شود، گفت: ابتدای شروع طرح هم با «مانور و رژه ناوگان موتوری» فعال در اجرای طرح است که ساعت ۹ صبح از میدان بسیج شروع خواهد شد.

پاکسازی پوسترها و برچسب های تبلیغاتی

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری گرگان با اشاره به این که بعد از اجرای مانور کار عملیاتی به طور رسمی شروع می شود، اضافه کرد: نواحی خدمات شهری محلات را تقسیم بندی کرده و هر روز کار پاکسازی یک یا دو محله را انجام می دهیم که شامل لایروبی کامل انهار، شستشو انهار، آهک پاشی، جاروکشی، جمع آوری تراکت، پوستر و برچسب های تبلیغاتی از سطح دیوارها و آیفن ها و درب ها، شستشوی مخازن و رنگ آمیزی آن ها و غیره است.

صفری تأکید کرد: یک برنامه زمانبندی هم بین خدمات شهری و سازمان فضای سبز تنظیم شده که همزمان با فعالیت خدمات شهری، فضای سبز هم در آن محله مشغول کار شوند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی کردیم که حداقل در هر منطقه کار پاکسازی یک محله با مشارکت شهروندان انجام شود، در این طرح شهروندان علاقمند می توانند در پاکسازی پوستر و کارهای ساده به ما کمک کنند و در پایان فعالیت به آن ها گلدان گل زیبا هدیه خواهیم داد.

چاپ برشور

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری گرگان تصریح کرد: همچنین برشورهایی را جهت ارتقاء فرهنگ شهروندی از قبیل ساعت جمع آوری زباله، جلوگیری از ریختن نخاله در مخازن و سایر موضوعات خدمات شهری چاپ کردیم که بین شهروندان در آن روز توزیع می شود.

وی بیان کرد: جمع آوری نخاله مازاد حریم و حاشیه داخل شهر، شستشوی ویژه المان های شهری و پل ها هوایی، ایستگاه های اتوبوس و غیره از دیگر اقدامات در برنامه های استقبال از بهار است.

صفری گفت: مکاتبه ای را با مخابرات و اداره برق استان انجام دادیم تا رنگ آمیزی و نظافت کافوهای مخابرات و کیوسک های تلفن و تابلوهای برق و منصوباتی که مربوط به این ادارات است در شهر انجام شود.

ساماندهی دستفروشان

وی اظهار کرد: برنامه ویژه ای برای ساماندهی دستفروشان داریم که هماهنگی های اولیه تدارک پنج نقطه در هسته مرکزی شهر صورت گرفته تا بتوانیم فضاهایی را برای آن ها در نظر بگیریم.

صفری با بیان این که چهارشنبه بازار از ۱۵ اسفندماه تبدیل به هر روز بازار می شود، افزود: فضاهایی که دستفروشان ساماندهی می شوند عبارتند از پارکینگ عدالت ۱۷، بازارچه بنفشه ابتدای خیابان شهیدبهشتی جنب بازار رضا و در حال مذاکره با پارکینگ آموزش و پرورش در آذر یک و پارکینگ اداره کل زندان ها در خیابان پاسداران هستیم.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار