استاندار گلستان گفت: به منظور تامین نیاز مردم استان گلستان و ایجاد تعادل در بازار روزانه ۱۵۰ تن گوشت قرمز و مرغ در بازار توزیع می‌شود.

 ۱۵۰ تن گوشت قرمز و مرغ روزانه در بازار استان گلستان توزیع می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ سید مناف هاشمی ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار، نیاز متوسط استان به گوشت مرغ را بین 70 تا 85 تن اعلام و اظهار کرد: با توجه به روزهای پایانی سال و پیشگیری از مشکلات احتمالی، مقرر شد روزانه 100 تن مرغ گرم به قیمت یازده هزار و پانصد تومان در بازار عرضه شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد روزانه 50 تن گوشت قرمز گرم و منجمد در استان توزیع شود تا از این نظر هم کمبودی وجود نداشته باشد.

هاشمی خاطرنشان کرد: استان گلستان روزانه حدود 550 تن مرغ برای کشور تولید می کند که اگر نیاز استان ایجاب کند، به منظور تعادل بخشی در بازار، میزان خروج از استان را کاهش خواهیم داد.

استاندار گلستان از مرغ فروشی‌ها خواست که در توزیع و عرضه مرغ همکاری لازم را داشته باشند و از توزیع مرغ میان افراد خاص بپرهیزند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی برخی افراد برای واردات گوشت و دام زنده از کشورهای همسایه، تصریح کرد: ما از کسانی که علاقمند هستند از کشورهای مغولستان، قزاقستان و غیره گوشت قرمز با قیمت تمام شده 45 هزار تومان و دام زنده با قیمت 30 تا 32 هزار تومانی با ارز نیمایی یا آزاد وارد کنند، حمایت می کنیم زیرا انجام این کار هم برای کشور و هم استان بسیار مفید است.

هاشمی با اشاره به سهمیه آرد استان اظهار کرد: با پیگیری ها و مکاتبات انجام شده، سهمیه آرد استان به حالت قبل بازگشت و نانوایی های یارانه ای و آزادپز مشکلی در تامین آرد مورد نیاز نخواهند داشت.

استاندار گلستان در پایان با بیان اینکه اوضاع اقتصادی استان کنترل شده است و مشکل خاصی وجود ندارد، از شهروندان خواست تا گزارش تخلفات یا گران‌فروشی‌ها را به سامانه 124 یا به صورت مکتوب و با مستندات به حوزه بازرسی استانداری و صمت اعلام کنند تا پیگیری و بازرسی‌های لازم انجام شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار