رئیس شعبه صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس بابیان اینکه از سال۸۲ تاکنون با کمک اعضای شعبه توانستیم ۴ هزار نفر زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کنیم، گفت: به مناسبت ولادت حضرت زهرا( س) و به یمن ۱۸ سال سن این بانو، امسال ۱۸ زن زندانی جرائم غیرعمد آزاد می‌شوند.

 ۴ هزار زندانی جرائم غیرعمد در گلستان از زندان آزاد شدند

به گزارش گلستان 24 ؛ محمد شهرکی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهارداشت: با رایزنی‌های انجام شده برآن هستیم تا 18 زن زندانی که به علت جرایم غیرعمد در حبس هستند را از زندان گنبدکاووس بدون منع قانونی آزاد کنیم. اگر تعداد زندانی بانو با این شرایط کافی نبود بقیه این میزان از زندان گرگان آزاد می‌شوند.

وی افزود: از سال 82 تاکنون با کمک اعضای شعبه صلح و سازش توانستیم 4 هزار نفر زندانی جرائم غیرعمد را آزاد کنیم.

رئیس شعبه صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس بیان داشت: در یک سال گذشته 11 زندانی محکوم به قصاص جرایم غیر عمد و در 15 سال گذشته 10 زندانی محکوم به قصاص با تلاش‌های شبانه روزی شعبه صلح و سازش گنبدکاووس طعم شیرین گذشت و زندگی دوباره را چشیدند.

وی ادامه داد: عملکرد شعبه صلح و سازش این شهرستان بسیار موفقیت آمیز بوده به صورتی که از حدود 250 پرونده ارجاع شده به این شعبه بیشتر آنها م منجر به صلح و سازش شده و مختومه می‌شود.

شهرکی گفت: متاسفانه بیشتر مردم با قوانین محاوره و جرم آشنا نیستند و مرکزی برای آموزش‌های لازم در این خصوص در راستای پیشگیری و کاهش از جرم وجود ندارد. مردم باید با حقوق شهروندی آشنا شوند و این آشنایی سبب کاهش بسیاری از جرائم می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه حضرت زهرا(س) در زمان فوت خود 18 سال داشتند و به یمن میلاد این بانوی دو عالم، امسال 18 زندانی بانو که منع قانونی نداشته و به خاطر جرائم غیرعمد محبوس هستند آزاد می‌شوند و امید داریم در تحویل سال نو در کنار خانواده خود باشند.

رئیس شعبه صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیان داشت: بیشترین مشکلات موجود به علت ضعف مدیریتی است و اگر مسئولان کشور مدیریت صحیح داشته و مردم دست به دست هم با دلسوزی کمک کنند بسیاری از مشکلات مرتفع می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار