مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: در جامعه امروز که نداشتن الگو یکی از مشکلات جوانان است با معرفی شخصیت‎هایی همچون یحیی‎بن‎زید(ع) می‎توانیم این خلأ را جبران کنیم.

 کنگره یحیی‎بن‎زید(ع) به الگوسازی شخصیت‎های دینی کمک می‎کند

به گزارش گلستان 24 ؛ عادله کشمیری صبح امروز در جلسه کمیته فرهنگی و هنری کنگره بین‎المللی یحیی‎بن‎زید (ع) اظهار کرد:  کار فرهنگی می‌تواند یکی از خیر و برکات برگزاری کنگره بین‎المللی یحیی‎بن‎زید (ع) باشد که امید است با کمک و همفکری بتوانیم از فرصت به دست آمده استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری تأکید کردند که بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند و فرمودند کارزار فرهنگی از کارزار اقتصادی و جنگ نیز سخت‎تر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان بیان کرد: شخصیت‎هایی مانند یحیی‎بن‎الزید (ع) زندگی پرافتخاری داشتند و در جامعه امروز که نداشتن الگو را یکی از مشکلات جوانان می‎دانیم با معرفی شخصیت‎هایی همچون یحیی‎بن‎زید(ع) می‎توانیم این خلأ را جبران کنیم.

کشمیری با گلایه از انتقادات مطرح شده در فضای مجازی در خصوص برگزاری کنگره بین‎المللی یحیی‎بن‎زید(ع) تأکید کرد: وقتی برای یک هنرپیشه فرش قرمز پهن می‎شود کسی نسبت به این امر اعتراض نمی‎کند که البته این هم کار بدی نیست اما حال که برای شخصیت بزرگ یحیی‎بن‎زید(ع) کنگره برگزار می‎شود برخی این اقدام را حیف‎ومیل بیت‎المال می‎دانند که این نگاه اشتباه است.

وی یادآور شد: در استان گلستان علاوه‎بر شیعیان، ترکمن‎ها نیز به حضرت یحیی‎بن‎الزید (ع) ارادت دارند و امیدواریم در این کنگره ابداعات و نوآوری‌های خوبی داشته باشیم تا بتوانیم از این اقدام بهترین بهره را ببریم.

رئیس حوزه هنری استان گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: مقام معظم رهبری در جمع هنرمندان فرمودند اگر هر کار و فعالیتی را با هنر عجین نکنید تأثیرگذار نخواهد بود لذا با توجه به گستردگی مرز فرهنگی در کنگره بین‎المللی یحیی‎بن‎زید (ع) لازم است به فعالیت‎های هنری در این کنگره نگاه ویژه‎ای داشت.

* لزوم توجه و شکل‎گیری کمیته کودک و نوجوان در کنگره بین‎المللی یحیی‎بن‎زید (ع)

نقی محمدنژاد بر لزوم توجه و شکل‎گیری کمیته کودک و نوجوان در کنگره بین‎المللی یحیی‎بن‎زید (ع) تأکید کرد و افزود: اگر بنا است شخصیت‎سازی و شناساندن شخصیت‎ها در کنگره بین‎المللی یحیی‎بن‎الزید (ع) لحاظ شود باید کمیته کودک و نوجوانان برای این کنگره تشکیل شود.

معاون فرهنگی اداره‎کل تبلیغات اسلامی گلستان نیز در این جلسه تأکید کرد: باید وظایف کمیته فرهنگی و هنری تبیین و مشخص شود چرا که قرار است کار فاخر بین‎المللی صورت بگیرد و اقدامات فرهنگی لازم برای معرفی و شناساندن حضرت یحیی‎بن‎زید (ع) باید گردآوری و مشخص شود.

حجت‎الاسلام علی‎اکبر سایری گفت: اداره‎کل تبلیغات اسلامی گلستان با تمام توان و با برنامه در کمیته‎های مرتبط با کنگره بین‎المللی یحیی‎بن‎زید(ع) فعالیت و حضور خواهد داشت./فارس

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار