فرمانده سپاه نینوا گفت:بسیج مهندسین و بسیج سازندگی سپاه نینوا آماده همکاری در بخش عمران بقاع متبرکه و مساجد در مناطق محروم است.


باید قدر ثروت‌های معنوی استان گلستان را بدانیم

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از روابط عمومی سپاه نینوا، سردار حسین معروفی در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه نماد اسلام هستند، اظهارداشت: باید قدر این ثروت‌های معنوی در استان را بدانیم و نگاه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشیم.

وی همچنین برهمکاری بیش از پیش اوقاف و سپاه استان در فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان تاکید کرد.

فرمانده سپاه نینوا در ادامه ضمن تاکید بر لزوم انجام فعالیت‌های مشترک در قالب قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی و فرهنگی تصریح کرد: بسیج مهندسین و بسیج سازندگی سپاه نینوای استان مشارکت حداکثری خود برای همکاری در بخش عمران بقاع متبرکه، امامزادگان و مساجد بویژه در مناطق محروم را با قرار دادن خدمات مالی، فنی و مهندسی اعلام می‌کند.

حجت الاسلام روح الله سلیمانی‌فرد هم ضمن تبریک و تسلیت شهادت جمعی از نیرو‌های ولایت‌مدار و خدوم سپاه پاسداران در حادثه تروریستی اخیر در مناطق مرزی شرق کشور به عنوان حافظان حریم ولایت و میهن به ارائه گزارشی پیرامون بقاع متبرکه و اماکن مذهبی استان پرداخت و گفت: بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ اماکن مذهبی شامل امامزاده، بقعه متبرکه، مسجد، حسینیه، زینبیه و... در استان گلستان وجود دارد که متصل شدن آستان مقدس امامزادگان استان به شبکه فیبر نوری- نصب پنل‌های خورشیدی-نصب ۱۳ بیلبورد و ۳۰ تابلو برای آستان مقدس امامزادگان وبقاع متبرکه در سطح استان تا به کنون صورت گرفته است.

وی افزود: صدور تعداد یک‌هزار بیمه نامه تکمیلی برای خادمین مساجد و هیات امنای بقاع متبرکه استان درگام نخست با همکاری بیمه بنیاد برکت و بانک ملی استان گلستان، اجرای ۱۵۰ پروژه به متراژ ۲۵ هزار متر مربع صرفا در بقاع متبرکه استان در سال جاری، اخذ ۴ میلیارد و هفتصد وپنجاه میلیون تومان تسهیلات از سازمان اوقاف ویژه امامزادگان وبیش از ۲ میلیارد تومان اعتبارات مصوب تملک دارایی دولت و مشارکت و ۸ میلیارد تومانی خیرین در عمران و آبادانی بقاع متبرکه گوشه‌ای از اقداماتی است که در حال حاضر در دست اقدام این سازمان است.

در این نشست صمیمی کتاب "بچه‌های حاج قاسم" مجموعه خاطرات سردار حسین معروفی در دوران دفاع مقدس و دوران اسارت که توسط وی به رشته تحریر در آمده به حجت الاسلام والمسلمین روح الله سلیمانی فرد فرزند نخستین روحانی شهید دوران دفاع مقدس تقدیم شد.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار