سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تعداد بیکاران دکتری در کشور هفت برابر شده است.

تعداد بیکاران دکتری در کشور ۷ برابر شده است

به گزارش گلستان 24 ؛ احمدرضا پیش‌بین بعدازظهر چهارشنبه در آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان، اظهار کرد: این دانشگاه با قدمت ۲۷ ساله رویکرد مهارتی را دنبال می کند.

وی افزود: تحولات زیادی در دو سال اخیر در این دانشگاه اتفاق افتاده که شاید معادل ۲۵ سال تحولات قبلی آن باشد.

پیش بین با بیان این که در کشور سه هزار رشته وجود دارد، گفت: ۸۰۰ رشته مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی داریم و نشان می دهد که می توان خیلی از ظرفیت ها را در این دانشگاه توسعه داد.

پیش بین ادامه داد: کیفی سازی یکی از اهداف ما است و در سال های قبل جلوی فعالیت برخی از مراکز به دلیل نداشتن کیفیت، گرفتیم و برخی هم بر اساس مصوبه شورای عالی اداری تعطیل شدند.

وی با اشاره به تفاهم نامه این دانشگاه با استانداری گلستان، بیان کرد: بر اساس این تفاهم نامه استان پذیرفت که همه نیازهای خود را به دانشگاه اعلام کند و این دانشگاه با توجه به ظرفیت هایش، تعهد داد پاسخگوی این نیازها باشد.

پیش بین تصریح کرد: داشتن رشته در مقطع دکتری و ارشد هدف ما نیست و در سال آینده به صورت محدود و با مأموریت مشخص دانشجوی ارشد جذب خواهیم کرد.

وی توضیح داد: در پنج سال اخیر تعداد بیکاری دکتری کشور هفت برابر شده است و باید به سمت مهارت محوری کرد و معنا ندارد که هزینه های زیادی شود و دانشجویانی که جامعه ظرفیت پذیرش آن را ندارد، آموزش داده شوند.


انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار