رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان گفت: تاکنون بیش از ۲۱ هزار دانشجو از مراکز علمی کاربردی در سطح استان گلستان فارغ التحصیل شدند.

۲۱ هزار نفر از مراکز دانشگاه علمی کاربری گلستان فارغ التحصیل شدند

به گزارش گلستان 24 ؛امیر احمد دهقانی ظهر چهارشنبه در مراسم نخستین آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان اظهار کرد: از چند ماه قبل کمیته هایی برای برگزاری مراسم تجلیل شکل گرفت و از سال ۸۶ که این دانشگاه در استان تأسیس شده، تاکنون چنین جشنی با حضور تمامی مراکز نداشتیم.

وی افزود: این دانشگاه ۱۱ سال است که در استان فعالیت می کند و تاکنون ۲۱ هزار نفر در رشته های مختلف فارغ التحصیل از آن شده اند.

دهقانی با بیان این که بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی وارد بازار کار می شوند، تصریح کرد: ۳۲ درصد دانش آموختگان این دانشگاه در مقطع کارشناسی و ۶۸ درصد در مقطع کاردانی هستند.

طبق گفته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربری استان گلستان ۶۵ درصد فارغ التحصلان این دانشگاه مرد و بقیه را خانم تشکیل می دهند.

دهقانی تصریح کرد: از نظر رشته تحصیلی، ۲۸ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان در بخش صنعت، ۱۱ درصد در بخش فرهنگ و هنر، ۱۰ درصد در بخش کشاورزی و ۵۱ درصد در بخش مدیریت و خدمات تحصیل کردند.

وی با تاکید بر اینکه کیفی گرایی را به جدیت پیگیری می کنیم و در استان حرف زیادی برای فتن داریم، خاطرنشان کرد: با ایجاد انجمن دانش آموختگان ارتباط با بدنه دانشجویان را حفظ خواهیم کرد.

دهقانی همچنین از راه اندازی کلینیک مشاوره شغلی رایگان را این دانشگاه خبر داد و گفت همه دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار