استاندار گلستان گفت: طی یک سال و نیم گذشته ۱۲۰ خانه ورزش روستایی در گلستان ایجاد شده و تلاش می کنیم در سال آینده هم به همین تعداد خانه خانه ورزش روستایی ایجاد کنیم.

۱۲۰ خانه ورزش روستایی در گلستان ایجاد می شود

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در یازدهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: تلاش و فعالیت کمیته های پنجگانه شورا و همچنین دستگاه های اجرایی و فرمانداران قابل تقدیر است و باید تلاش کنیم اقدامات و نظارت ها به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

هاشمی با تاکید بر نگاه پیشگیرانه در زمینه مقابله با مواد مخدر، بیان کرد: طی یک سال و نیم گذشته ۱۲۰ خانه ورزش روستایی در استان ایجاد شده و تلاش می کنیم در سال آینده هم با استفاده از منابع وزارت ورزش و جوانان، منابع استانی و خیران ورزشی ۱۲۰ خانه ورزش روستایی دیگر در راستای ارتقاء نشاط اجتماعی ایجاد کنیم.

وی افزود: باید با اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه تلاش کنیم تعداد معتادان را کاهش دهیم و در عین حال از ظرفیت معتادینی که پاک شده اند در اشتغال استفاده کنیم تا ظرفیت های لغزش و بازگشت آنان به مواد مخدر فراهم نشود.

هاشمی یادآور شد: باید نظارت بر توزیع داروهای ترک اعتیاد در مراکز ترک و همچنین نظارت بر مراکز نگهداری از معتادان با محوریت شورای هماهنگی افزایش یابد.

استاندار گلستان با اشاره به نقش اداره کل صنعت معدن و تجارت استان، گفت: اداره کل صنعت معدن و تجارت استان جهت بکارگیری بهبودیافتگان از اعتیاد در ۱۴ واحد صنعتی مستقر در ۱۴ شهرستان اعلام آمادگی کرده است که می تواند موجب اشتغال آنان و مانعی برای بازگشتشان باشد.

هاشمی با اشاره به ظرفیت اعتبارات در حوزه اجتماعی، خاطرنشان کرد: موضوعات اجتماعی از کثرت بالایی برخوردار هستند و در عین حال اعتبارات این حوزه محدود است لذا باید تلاش کنیم به نحو احسن از این اعتبارات استفاده کنیم.

وی با بیان اهمیت اقدامات فرهنگی در حوزه مقابله با مواد مواد مخدر، گفت: تهیه سریال و فیلم های کوتاه در حوزه پیشگیری از اعتیاد و مقابله با مواد مخدر در دستور کار قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار