مدیرکل امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: توسعه و کشت گیاهان دارویی به دفتر امور مراتع واگذار شده و در این مورد سند راهبردی جامعی تنظیم شده که به زودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

سند راهبردی کشت گیاهان دارویی در کشور تهیه شد

به گزارش گلستان24 ؛رحم بهزاد ظهر امروز در گردهمایی روسای ادارات امور مراتع منطقه 3 کشور که در یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان برگزار شد، اظهارداشت: امسال بالغ بر60 میلیارد تومان اعتبار برای بخش مرتع سازمان اختصاص یافته است. این میزان اعتبار برای انجام عملیات بیولوژیکی و مکانیکی، حفاظت و قرق، عملیات کودپاشی و کپه کاری، بذرپاشی و ذخیره نزولات و مرمت چشمه‌ها تخصیص داده شد.

وی با اشاره به اینکه نقدی بودن اعتبارات سبب تسریع در اجرای پروژه‌ها و افزایش کیفیت اجرای آنها شده است، بیان داشت: تخصیص اعتبار در زمان مناسب برای انجام یکپارچه‌سازی در اجرای عملیات‌ها به ویژه در اجرای کارهای مشترک و همچنین اجرای اغلب عملیات‎ها در طرح‌های مرتعداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بهزاد گفت: با اجرای طرح‌های چندمنظوره تلفیقی در سال‌های اخیر تلاش کردیم تا افزون بر تمهیداتی که برای تأمین و تولید علوفه در نظر گرفته شده است، وضعیت معیشت بهره‌برداران نیز بهبود یابد. با این رویکرد هم وضعیت مراتع بهتر شده و هم معیشت بهره‌برداران ارتقا یافته است.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار