فرماندار شهرستان مینودشت گفت: با توجه به کمبود اعتبار و نیازها برای راه‌اندازی کتابخانه های عمومی در شهرستان ها، باید انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در کل استان گلستان و شهرستان مینودشت فعال شود.

 انجمن خیران کتابخانه‌ساز باید در استان گلستان راه‌اندازی شود

به گزارش گلستان 24 ؛سیدرضا طباطبایی ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه عمومی این شهرستان اظهارداشت: برای تحقق نیم درصد شهرداری تازه تاسیس دوزین به اداره کتابخانه. عمومی شهرستان نیاز است تا در این شهر جدید کتابخانه عمومی راه اندازی شود که در حال پیگیری این به صورت جدی هستیم.

وی افزود: زمینی در شهر دوزین به صورت هبه وجود دارد که باید تثبیت شده و استارت اولیه آن برای راه اندازی کتابخانه انجام شود تا در بودجه سال 98 ردیف مستقل برای تکنیل و ساخت آن در نظر گرفته شود.

فرماندار شهرستان مینودشت بیان داشت: نخستین کتابخانه روستایی در صفی‌آباد مینودشت به بهره‌برداری رسید و در حسینیه 2 روستای این شهرستان نیز در راستای ترویج فرهنگ مطالعه کتاب راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: برای راه‌اندازی اتاق پلاتو در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهرستان مبلغ 500 میلیون تومان از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب شد.

شعبانعلی بهرامی،کارشناس امور همکاری ها و انجمن های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان اظهارداشت: از سال 83 تا سال 92 شهرداری مینودشت نیم درصد خود را به کتابخانه عمومی شهرستان به مبلغ 90 میلیون تومان نپرداخته است. قرار است تا 15 اسفندماه امسال شهرداری مینودشت نیم درصد امسال خود را که حدود 17 میلیون تومان است به کتابخانه عمومی بپردازد.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی کشور منابع مالی برای ساخت کتابخانه جدید ندارد اما اگر در شهر و یا روستایی زمینی در تملک کتابخانه واگذار و توسط مسئولان شهری احداث شود، کتابخانه‌های عمومی آن را تجهیز و نیروی انسانی آن را تامین می کند.

کارشناس امور همکاری ها و انجمن های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی درآمد پایدار ندارند و تنها منبع مالی آنها نیم درصد شهرداری است. باید انجمن خیرین کتابخانه ساز در کل استان گلستان و شهرستان مینودشت فعال شود.

همایش کتاب‌ساز در مینودشت برگزار شد

ساره فرامرزی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت اظهارداشت: شهرستان مینودشت دارای 2 باب کتابخانه عمومی،25 هزارو 918 نسخه کتاب و 2 هزار نفر عضو فعال است که امسال 2.5 درصد اعضای کتابخانه‌ها نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: 20 برنامه شاخص در ایام دهه فجر توسط کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد که مهم‌ترین آنها راهیابی 3 کتابخوان شهرستان به لیگ کتابخوان استان، نقاشی خیابانی با موضوع انقلاب با حضور 700 کودک و رونمایی از تالیف کتاب حجت الاسلام مهدی خانلری امام جمعه بخش کوهسارات شهرستان مینودشت بود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مینودشت بیان داشت: همایش کتاب‌ساز با همکاری پژوهش سرای شهرستان با حضور دانش آموزان ابتدایی برگزار شد. در این همایش کودکان براساس شیوه‌نامه ابلاغ شده در راستای آشنایی با کناب و نشر و تقویت نویسندگی، براساس ایده‌های خود کتاب می‌سازند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار