طرح بشر دوستانه جمعیت هلال احمر 'گلستان به مناسبت آغاز هفته احسان و نیکوکاری در یکی از مدارس نمونه استان اجرا شد.

طرح بشر دوستانه جمعیت هلال احمر گلستان در مدارس اجرا شد

به گزارش گلستان24 ؛طرح بشر دوستانه ظهر سه شنبه به همت معاونت امور جوانان هلال احمر استان گلستان با حضور مسئولان جمعیت هلال احمر استان، مدیر، معلمان و دانش آموزان در مدرسه «دوست داشتنی معلم یک» واقع در شهرستان گرگان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان در آئین برگزاری این برنامه گفت: جمعیت هلال احمر به دانش آموزان مقطع متوسطه استان در حدود ۲۷۰ دبیرستان استان در قالب «طرح دادرس» (دانش آموز در روزهای سخت) آموزش های مورد نیاز را ارائه می دهند.

محمدعلی هروی با اشاره به اهداف اجرای طرح بشردوستانه در مدارس اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن هفته احسان و نیکوکاری به دنبال اشاعه فرهنگ مهرورزی و نوع دوستی در بین دانش آموزان مدارس استان هستیم.

وی افزود: به همین منظور امروز برای دومین بار در استان در این مدرسه شاخص برنامه طرح بشردوستانه را برگزار کرده ایم که با استقبال بسیار خوب دانش آموزان همراه شده است.

به گفته هروی، کمک های جمع آوری شده از سوی دانش آموزان صرف کمک به همکلاسی های نیازمند و کم بضاعت آنان در همین مدرسه خواهد شد.

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان نیز در گفتگو با مهر اظهار کرد: کانون دانش اموزی یکی از کانون های فعال کمیته جوانان جمعیت هلال احمر استان است که در ۲۵۸ مدرسه استان در طول سال فعالیت های بشردوستانه را آموزش و ترویج می دهد.

فوژان طبسی افزود: طرح مدرسه بشردوستانه برای نخستین بار در مرکز استان آغاز شده و بر اساس آن دو مدرسه که بیشترین همکاری و فعالیت در زمینه اقدامات نوعدوستانه داشته اند انتخاب و این طرح را در این مدارس برگزار کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: این طرح روز گذشته در مدرسه دخترانه «نمونه دولتی رحمتی» و امروز در مدرسه پسرانه «معلم یک» با مشارکت دانش آموزان برگزار شده است.

به گفته طبسی، طرح دادرس از جمله طرح های شاخص کانون دانش آموزان جمعیت هلال احمر استان است که طی مدت هفت سال به طور مداوم در مدارس استان اجرا می شود.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار