مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از ایجاد هسته های مردمی نیکوکاری افاغنه گلستان خبر داد.

 هسته های مردمی نیکوکاری افاغنه گلستان ایجاد می شود

به گزارش گلستان24 ؛ اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در دیدار با مهدی دهرویه، مدیر کل اتباع خارجه استان گفت: با توجه به تفاهم نامه همکاری بین این دو نهاد برای ایجاد هسته های مردمی نیکوکاری در نظر داریم با کمک خیران نیکوکارافاغنه برای افغانی های مقیم استان کمک جمع آوری کنیم.

وی با توجه به شرایط بد اقتصادی حاکم بر کشور افزود: خدمات ارائه شده از سوی این نهاد به زنان ایرانی همسراتباع خارجی و فرزندانشان شامل پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و کمک هزینه خرید لوازم ضروری منزل به خانوارهای نیازمند دارای مجوز و مدارک هویتی اتباع خارجی صورت می گیرد.

اسکندری با اشاره به اهمیت خدمات رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) به تمامی اقشار جامعه ایرانی گفت: ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی از جمله مسائلی است که طی سال‌های گذشته مشکلات بسیاری را برای برخی زنان ایرانی و فرزندانشان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در بعضی از موارد همسران این زنان آنها را با چند فرزند تنها گذاشته و به کشور و زادگاه خود بر می گردند و یا فوت کرده اند گفت: در این موارد زن ایرانی با چند فرزند بدون سرپرست و نیازمندمی ماند و باید چتر حمایتی نهادهای دولتی و غیر دولتی مانع از آسیب مضاعف برای آنها شود.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان افزود: خدمات موردی، تک خدمتی و چند خدمتی در حال حاضر به این گروه از زنان ارائه می شود.

وی خدمات کمک معیشت و درمان را از جمله فعالیتهای این نهاد برای زنان دارای همسر اتباع خارجی دانست و گفت: کمکهای کمیته امداد همچنین به فرزندان این زنان تعلق می گیرد و فرزندان این زنان می توانند از کمک هزینه تحصیل دانش آموزی و کمک هزینه جهیزیه نوعروسان برخوردار شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار