رئیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی گفت: ۵۰ نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در قوه قضائیه جذب می‌شوند.

 فارغ‌التحصیلان دانشگاه تقریب مذاهب جذب قوه قضائیه می‌شوند

به گزارش گلستان 24 ؛ حجت‌الاسلام محمدحسین مختاری ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی با فرماندار و ائمه جمعه شیعه و سنی این شهرستان اظهارداشت: امسال 50 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تقریب مذاهب جذب قوه‌ قضائیه می‌شوند.�

وی افزود: فارغ‌التحصیلان این دانشگاه خطیبان و امامان جمعه آینده هستند و امام جمعه و مسئولی موفق است که با تقریبِ انعطاف‌پذیر بتواند با اقوام و مذاهب ارتباط برقرار کند.

مختاری ادامه داد: دانشگاه تقریب مذاهب با جذب طلبه‌ها و همچنین جذب دانشجویان اقوام و مذاهب از طریق کنکور سراسری شرایط لازم را برای تحصیلات این افراد فراهم می‌کند.

وی گفت: ماموریت ملی و بین‌المللی این دانشگاه تربیت نیروهای جوان با نگاه تقریبی، پیشگیری از افراط و مقابله با تعصبات� نابخردانه است.

رئیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه وحدت عملی با بهره‌گیری از آموزه‌های اسلام ناب جزو ماموریت‌های اصلی این دانشگاه است، اظهارداشت: این دانشگاه پایگاه علمی مهم و برجسته برای آشناساختن نسل جوان به مبانی اسلام و ریشه‌کن کردن جهل، افراط و� خشونت است. �

وی اضافه کرد: با تصویب شورای برنامه‌ریزی اهل سنت این دانشگاه به برخی از دانشجویان اهل‌سنت بورسیه داده می شود تا بعد از فارغ‌التحصیلی به عنوان رئیس و یا استاد حوزه علمیه فعالیت کنند.

مختاری بیان داشت: تفاهمنامه‌هایی با برخی از حوزه‌های علمیه اهل سنت و شورای برنامه‌ریزی امضا شده است و این حوزه‌ها آزمون این دانشگاه را در سطح یک پذیرفتند. این فرصت خوبی برای جامعه و طلاب اهل‌سنت است تا بتوانند در محیط دانشگاهی تحصیلات آکادمیک داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار