مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی روستایی در قالب طرح مقاوم‌سازی و نوسازی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند که تاکنون بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی پایان کار دریافت کردند.

 ۶۰ هزار واحد مسکونی ناایمن در روستاهای گلستان نوسازی شد

به گزارش گلستان 24 ؛محمدتقی زمانی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن 228 هزار واحد مسکونی در روستاهای استان وجود دارد که از این تعداد 128هزار واحد غیرمقاوم بوده و نیازمند نوسازی است.

وی با اشاره به مقاوم‌سازی و نوسازی مسکن روستایی گفت: این طرح از سال 84 در کشور آغاز شد و سالانه 200 هزار واحد مسکونی در روستاها مقاوم سازی شده است که در استان گلستان نیز سالانه چندهزار واحد مسکونی مقاوم‌سازی و یا نوسازی می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بیان داشت: حدود 70 هزار واحد مسکونی روستایی در قالب طرح مقاوم‌سازی و نوسازی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند که تاکنون بیش از 60 هزار واحد مسکونی پایان کار دریافت کردند.

به گفته وی از ابتدای امسال تاکنون بیش از 2 هزار واحد مسکونی از تسهیلات نوسازی مسکن روستایی برخوردار شدند.

وی با اشاره به اولویت‌های بنیاد مسکن استان در سال آینده اظهارداشت: با توجه به حادثه‌خیز بودن استان و اینکه هنوز تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در روستاها فرسوده و غیرمقاوم هستند، نوسازی این واحدها در دستور کار قرار دارد. صدور اسناد مالکیت روستایی نیز از دیگر اولویت‌های بنیادمسکن در سال آینده است.

زمانی‌نژاد گفت: با تخصیص اعتبارات جدید و افزایش سقف فردی تسهیلات به مبلغ 250 میلیون ریال، انتظارداریم کلیه ساکنین واحدهای کم‌دوام و بی‌دوام استان این فرصت را مغتنم بشمارند و از تسهیلات این طرح برای احداث واحدهای مسکونی مقاوم در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر استفاده کنند.

وی افزود: تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن روستایی بدون نیاز به سپرده‌گذاری بوده و بازپرداخت آن نیز 15 ساله است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار