عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اثبات حقانیت انقلاب کلام نخست رهبری در بیانیه گام دوم است، باید فتوحات را لیست کنیم و ببینیم کدام محصول انقلاب بوده و کدام محصول شرایط طبیعی است.

کلام نخست رهبری در بیانیه گام دوم اثبات حقانیت انقلاب است

به گزارش گلستان 24 ؛ محمدحسین صفارهرندی بعدازظهر یکشنبه در نشست تبیین گام دوم انقلاب اسلامی که با موضوع «رسالت اساتید در دهه پنجم انقلاب» برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب برای بیانیه گام دوم انقلاب زحمت کشیدند و یک ماه در خصوص آن تأمل می کردند.

وی افزود: ایشان برای تدوین و نگارش بیانه چهار روز وقت گذاشتند و برخلاف یک قضاوت غیرمنصفانه که برخی از داوران عجول نسبت به بیانیه داشتند و خواستند آن را معمولی و تکراری نشان دهند، برای کلمه به کلمه اش تأمل و تفکر شده است.

صفارهرندی گفت: بیانیه را باید بارها خواند و روی الفاظ آن تفکرکرد، آیت الله شب زنده دار از اساتید حوزه هستند، در خصوص بیانیه از زبان رهبری نقل می کند که درباره مطالبی که سخنرانی کردم هیچگاه تأکید نکردم که خوانده و دیده شود ولی درباره این بیانیه تأکید دارم که درباه آن کار شود.

وی اظهار کرد: بیانه مورد استقبال بزرگان و اساتید واقع شده و فصل نخست آن بر روی راه پیموده شده تمرکز دارد. آیا از این مسیری که طی شده متضرر هستیم یا این که فتوحاتی به دست آوردیم؟

انقلاب اسلامی پدیده ای برای به زیر کشیدن یک جریان فاسد بود

صفارهرندی انقلاب را مهم ترین انتخاب ما دانست و اظهار کرد: برخلاف آن چیزی که برخی تصور می کنند، انقلاب اسلامی پدیده ای برای به زیر کشیدن یک جریان فاسد بود که با جابه جایی حکومت مأموریت انقلاب پایان یافت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید چرایی وقوع انقلاب و این که در چه شرایط تاریخی این پدیده شکل گرفت را مرور کنیم، برای ما انقلاب یک امر بدیهی است اما کسانی می خواهند سر نسلی که با آن دوره فاصله دارد را کلاه بگذارند.

صفارهرندی بیان کرد: اگر جنس انقلاب ما مانند انقلاب کبیر فرانسه یا کوبا یا برخی شبه انقلاب ها مانند الجزایر بود باید انتخاب هایمان هم در همان سطح باقی می ماند. طبیعی است وقتی منتهای آرمان هایشان تغییر وضعیت عمومی در آب و نان و غیره باشد، هدفگذاری و طراحی هایشان بر همان روند خواهد بود.

وی تأکید کرد: هرچند معتقدیم که شرایط زیست مردم باید بهتر شود اما سقف خواسته ها این نبود، آنانی که انقلاب ما را از نزدیک دیدند معتقدند نمی توان آن را انقلابی از جنس اقتصاد یا برای بهبود وضعیت معیشتی دانست.

هرجا از دلیل اولیه انقلاب فاصله گرفتیم ناکامی ها به سراغمان آمد

صفارهرندی گفت: به بخشی از ناکامی های انقلاب در دل همین بیانیه اشاره شده است، اما اگر تمرکز را بر ناکامی ها بگذاریم این جفاست. برخی از روزنامه ها تیتر زدند که انقلاب حاضر به جبران اشتباهات خودش است. هرجا از دلیل اولیه انقلاب فاصله گرفتیم ناکامی ها به سراغمان آمد.

وی افزود: در اوایل انقلاب کسانی مدیریت را به دست گرفتند که نمی خواستند شرایط را تغییر دهند بلکه می خواستند وضع موجود را حفظ کنند.

صفارهرندی بیان کرد: نباید فقط اهداف و خواسته ها را در مادیات جستجو کرد درست است در جاهایی که به متن آموزه های دینی خود عمل کردیم کامیابی های مادی ما هم بیشتر بوده است اما هدف ما بالاتر است.

برخی از ادبیات ها متأثر از فضای بیرون از انقلاب است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: ادبیات آقای روحانی متأثر از فضای بیرون از انقلاب است؛ در دهه ۶۰ درحالی که گفتمان غالب در کشور مقاومت و ایستادگی برای احقاق حق ملت با شعار جنگ جنگ تا پیروزی بود در آن شرایط وی سردسته تیمی به عنوان عقلا در مجلس بود و هدفش این بود که به مرکزیت و رهبریت نظام بفهمانند که هدفگذاری شما خیلی آرمانی است و باید کوتاه بیایید و عقل این را می گوید.

صفارهرندی تصریح کرد: اثبات حقانیت انقلاب کلام نخست رهبری در بیانیه گام دوم است، باید فتوحات و جلو آمدن ها را لیست کنیم و ببینیم کدام محصول انقلاب است و کدام محصول شرایط طبیعی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ۴۰ سال از انقلاب گذشت و ما ماهواره امید را به فضا فرستادیم و علیرغم همه فشارهای دشمن فضای علمی چنان رونقی دارد که موشک پرتابگر و ماهواره را خودمان می سازیم اما برخی از کشورها مانند مصر همچنان درجا می زند. آن وقت یکی از بزرگان ما به سفر خارجی می رود و بعد می گوید که ما ۷۰ سال از ترکیه عقب هستیم! اما آیا ما واقعا از ترکیه اینقدر عقب هستیم؟

صفارهرندی گفت: اقتصادی که این همه برایش عزا گرفتیم رتبه ۱۸، قدرت نظامی رتبه ۱۳، در قدرت دفاعی رتبه هفت، در نانوتکنولوژی رتبه هفت و در شاخص توسعه نیروی انسانی رتبه نخست را داریم یعنی جمهوری اسلامی با روحیه انقلابی در حال پیشرفت است.

وی تأکید کرد: وقتی آمریکایی های که برای ایران حداکثر اعتباری که قائل بودند در حد گماشتن یک مأمور بود اما اکنون اعتراف می کنند که باید ایران را به عنوان گرداننده غرب آسیا به رسمیت شناخت، این نشا از قدر ما است.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار