سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح ایران مهارت امسال در ۱۰ درصد هنرستان‌های کشور اجرا شد.

طرح ایران مهارت در ۱۰ درصد هنرستان‌های کشور اجرا شد

به گزارش گلستان 24 ؛عبدالرسول عمادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح ایران مهارت سال گذشته در 8 استان به صورت پایلوت اجرایی شد و امسال این طرح در 10 درصد هنرستان‌های  کشور به اجرا درآمد.

وی در ادامه با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مشارکت کنند، گفت: یکی از بخش‌های این سند طرح مهارت آموزی و هوشمند‌سازی مدارس است که برای تحقق آن نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم.

سرپرست معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در این دوره دانش‌آموزان متوسطه اول دوره‌های مهارتی را آموزش می‌بینند و در متوسطه دوم به  دانش‌آموزان در دو شاخه کارودانش و فنی‌وحرفه ای آموزش داده می شود.

وی گفت: برای اینکه دانش‌آموزان رغبت بیشتری برای تحصیل در رشته‌های مهارتی داشته باشند، نیازمند تقویت و تجهیز هنرستان‌ها خواهیم بود. همچنین مربیان، مدرسان و استادکاران حرفه‌ای باید در هنرستان‌ها استخدام شوند.

عمادی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به مشارکت 650 هزار خیّر در امر مدرسه‌سازی بیان داشت: برخی از این خیران از ساخت یک کلاس تا ساخت چندین مدرسه را برعهده دارند و در حال حاضر جامعه خیران تجهیز برخی از هنرستان‌ها را نیز در دستور کار قرار داده است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار