رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: پیش‌بینی می‌شود تولید محصولات کشاوری در استان گلستان در مقایسه با سال زراعی قبل، ۲۰ درصد افزایش یافته و در مجموع به ۲ میلیون تن برسد.

 تولید محصولات کشاورزی در گلستان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

به گزارش گلستان 24 ؛ مختار مهاجر در جمع خبرنگاران اظهارداشت: استفاده از نهاده‌های باکیفیت داخلی، نظارت کارشناسان کشاورزی و بارش‌های مناسب پاییز و زمستان در گلستان، شرایط بسیار خوبی را برای رشد محصولات کشاورزی فراهم کرده است.

رئیس جهادکشاورزی استان گلستان گفت: در 550 هزار هکتار از اراضی استان گلستان انواع محصولات کشاورزی پاییزه کشت شده و از بهار برداشت آغاز می‌شود.

وی افزود: در بیش از 370 هزار از این اراضی گندم، در 85 هزار هکتار کلزا، در 70 هزار هکتار جو، در 6 هزار هکتار سیب‌زمینی و در یک‌هزار و 200 هکتار چغندرقند کشت شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان پیش‌بینی کرد: تولید این محصولات در مقایسه با سال زراعی قبل، 20 درصد بیشتر شود و در مجموع به 2 میلیون تن برسد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: امسال در 371 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گلستان گندم کشت شده که پیش‌بینی می‌شود بالغ بر یک میلیون و 400 هزار تن محصول از آن برداشت شود.

مهاجر اظهار کرد: برنامه ابلاغی کشت کلزا در استان گلستان 65 هزار هکتار بود که امسال 85 هزار هکتار قرداد کشت منعقده شده است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار