سرپرست اداره قرآنی اوقاف و امورخیریه گلستان با بیان اینکه آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن کریم تا ۲۳ اسفندماه ادامه دارد، گفت: بیش از دو هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و خردسال در آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن کریم با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 ۲۵۰۰ دانش‌آموز گلستانی در آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن کریم با هم رقابت می‌کنند

به گزارش گلستان 24 ؛حجت‌الاسلام ابوالفضل کوهساریان شامگاه دوشنبه با اشاره به برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این دوره از آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به دو صورت کتبی و شفاهی برنامه‌ریزی شده است که آزمون کتبی نهم اسفندماه امسال همزمان با سراسر کشور در استان گلستان نیز برگزار شد.

وی افزود: بیش از پنج هزار و 600 حافظ و قاری قرآن در بخش حفظ شامل حفظ جزء 30، جزء یک، سه جزء نخست، پنج جزء نخست، ده جزء نخست، 15 جزء،20 جزء و حفظ کل قرآن و بخش معارف با هم رقابت کردند.

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امورخیریه استان با بیان اینکه آزمون شفاهی بخش دانش‌آموزی و کودکان زیر 6 سال از 18 اسفندماه آغاز شده است، ادامه داد: آزمون دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی دوره ابتدایی و متوسطه اول و دوم و خردسالان زیر سن دبستان که در یکی از سطوح حفظ جزء 30 ثبت‌نام کرده‌اند نیز به صورت شفاهی در دارالقرآن‌های آموزش و پرورش استان در حال برگزاری است.

به گفته وی، آزمون شفاهی ویژه دانش‌آموزان و خردسالان تا 23 اسفندماه در استان ادامه دارد.

کوهساریان با بیان اینکه بیشترین شرکت کنندگان در این آزمون از شهرستان گرگان هستند، گفت: بیش از دو هزار و 500 دانش‌آموز و خردسال در این دوره آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن کریم با یکدیگر رقابت می‌‌کنند که بیش از 700 نفر آنان از شهرستان گرگان در این دوره از آزمون شرکت کرده‌اند.

وی همچنین بیان داشت: آزمون شفاهی در رده سنی بزرگسالان نیز از 11 اسفندماه شروع شده است و تا بیست و سوم ماه جاری ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار