دبیر جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان شهرستان گرگان گفت: در راستای ترویج فرهنگ مصرف آبزیان، جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان به مدت چهار روز در شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.

برگزاری جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان در گرگان

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان امیر بهادران با بیان این که هدف از برگزاری جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان در گرگان ترویج شعار «ماهی غذای سلامتی» است، اظهار کرد: از دیگر اهداف این جشنواره می توان به فرهنگ سازی مصرف آبزیان و قرار دادن ماهی و میگو در سبد خانوار گلستانی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: این جشنواره شامل سه بخش عرضه محصولات آبزی، همایش و مسابقه طبخ آبزیان است که از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ اسفند  ماه در تالار فخر الدین اسعد گرگانی برگزار می شود.

بهادران با اشاره به آیتم های مختلف این جشنواره خاطر نشان کرد: در این جشنواره  کارگاهای آموزشی مختلفی توسط کارشناسان مرکز بهداشت، شیلات، کارشناسان دامپزشکی و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، برگزار خواهد شد. همچنین در طول چهار روز زمان برگزاری جشنواره طبخ انواع آبزیان توسط مربی بین المللی آشپزی به علاقمندان آموزش داده خواهد شد که بانوان علاقمند می توانند در روز سوم جشنواره (پنج شنبه ۲۳ اسفند) با طبخ انواع غذاها با استفاده از ماهی و میگو در مسابقه طبخ آبزیان شرکت نمایند و پس از داوری از جوایز نفیس این جشنواره بهره مند شوند.

وی گفت: همچنین با همکاری اداره آموزش و پرورش استان کارناوال شادی متشکل از دانش آموزان در روز افتتاحیه جشنواره در راستای فرهنگ مصرف آبزیان راه اندازی می شود و مخاطبان کودک هم می توانند با حضور در غرفه کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان و در مسابقه های مختلف اعم از نقاشی، شعر خوانی و غیره شرکت کنند.

گفتنی است جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان ۲۱ لغایت ۲۴ اسفند ماه، از سوی اداره کل شیلات گلستان و با همکاری استانداری، فرمانداری گرگان، اداره کل آموزش و پرورش، صدا و سیما ، کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، سازمان دامپزشکی، مرکز بهداشت، سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری گرگان و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار خواهد شد.


انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار