مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: تا کنون ۲۲۰ هزار سند از اسناد شهدا و ایثارگران استان گلستان جمع آوری و دیجیتالی شده است.

۲۲۰ هزار سند از اسناد شهدای گلستان دیجیتالی شده است

به گزارش گلستان 24 ؛ اسرافیل وزیری، عصر سه شنبه در مراسم گرامی داشت روز و هفته شهید اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها نهاد قانونی است که آثار و سند شهدا را باید جمع آوری کند و تا کنون ۲۲۰ هزار سند از اسناد شهدا و ایثارگران استان گلستان جمع آوری و دیجیتالی شده است.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به چهار هزار دانشجو از خانواده ایثار و شهادت استان گلستان مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۱۰۲ نفر نخبه محسوب می شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با اشاره به اینکه در طول سال بیش از ۷۰۰ یادواره شهدا در استان برگزار می شود، گفت: به دنبال مردمی کردن این یادواره ها هستیم و به همین دلیل سعی می کنیم در اجرای برنامه ها نظرات و کمک های مردم در بهتر برگزار شدن این برنامه ها استفاده کنیم.

راه اندازی نخستین بانک اطلاعتی صدا و تصویر شهدا در سال ۹۸

وزیری اعزام اردو مشهد، راهیان نور، حج تمتع و اجرای مسابقات ورزشی را به عنوان کارهای فرهنگی این دستگاه اعلام کرد و یادآور شد: ۳۳ هزار و ۶۵۸ نفر در حوزه اردویی و ورزشی، دو هزار ۲۷۹ نفر به مشهد و ۱۶۰ نفر به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی یادآور شد: برای نخستین بار بانک اطلاعاتی صدا و تصویر شهدا استان در سال ۹۸ راه اندازی می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: در سال جدید نخستین جشن مدال آوران با حضور صاحبان مدال و صاحبان مقام در گلستان برگزار خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: تمام دستگاه ها موظف هستند ۲۰ درصد از اعتبارات خود را به کارهای فرهنگی در زمینه ایثار و شهادت اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه ۳۸ هزار و ۱۰۱ نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان هستند، خاطرنشان کرد: برای چهار هزار و ۳۵ نفر از افراد تحت پوشش این نهاد معاینات پزشکی در منزل انجام شده است.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار