معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: طرح ملی امداد و نجات ایمنی و سلامت مسافران نوروزی سال ۹۸ همزمان با سراسر کشور در گلستان نیز اجرا و ۳۶ پایگاه هلال احمر در ایام نوروز در استان امدادرسانی می‌کنند.

 ۳۶ پایگاه هلال‌احمر در ایام نوروز در گلستان امدادرسانی می کنند

به گزارش گلستان 24 ؛سیدرحیم میرکریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح ملی امداد و نجات ایمنی و سلامت مسافران نوروزی سال 98 همزمان با سراسر کشور از 25 اسفندماه آغاز و تا 17 فروردین ماه 98 ادامه دارد.

وی افزود: از 25 اسفند ماه امسال تا 17 فروردین 98 تعداد 36 پایگاه ثابت و سیار در استان گلستان کار امدادرسانی را عهده‌دار هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: در زمان اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، 36 پایگاه امداد و نجات شامل پست‌های ثابت و موقت، مرکز کنترل عملیات، امداد هوایی، تیم آنست و تیم واکنش سریع فعال است.

وی افزود: در این مدت، 22 دستگاه آمبولانس، 15 دستگاه خودرو نجات تیپ یک و دو، 2 دستگاه خودرو ست نجات، 2 دستگاه خودرو کوهستان، یک دستگاه آرگو، 13 دستگاه موتورسیکلت و موتورلانس، 10 دستگاه خودرو کمک‌دار و یک فروند بالگرد بکارگیری می‌شوند.

میرکریمی با بیان اینکه تعداد نیروهای بکارگیری شده در بخش امداد و نجات در مجموع 2 هزار و 552 نفر هستند، اظهار داشت: پیش از آغاز طرح نوروزی اقداماتی از جمله بازآموزی و توان افزایی نجات‌گران، برگزاری آزمون‌های آمادگی جسمانی، اجرای مانورهای تخصصی امداد و نجات در شرایط واقعی و تست آمادگی تجهیزات و خودروهای امدادی صورت گرفته است.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر گلستان، هدف از اجرای این طرح را ارائه مطلوب‌ترین خدمات امداد و نجات و کمک‌های اولیه و خدمات اجتماعی در حوادث به تسکین آلام آسیب‌دیدگان، ایجاد اطمینان خاطر و آرامش فکری به مسافران در طول مسیرهای مسافرتی، معرفی هر چه بهتر خدمات بشر دوستانه و داوطلبانه جمعیت هلال‌احمر و نمایش توان بالای خدمات امداد و نجات اعلام کرد.

وی یادآور شد: بسته‌های غذایی را برای افراد در راه مانده پیش‌بینی کردیم که در صورت نیاز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. محل‌هایی نیز برای اسکان مسافران در شرایط اضطراری پیش‌بینی شده است.

میرکریمی با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر در طول سال همواره خدمات مختلف را به هموطنان ارائه می‌کند، خاطرنشان کرد:‌ در طول سال 16 پایگاه ثابت امداد و نجات در بخش‌های جاده‌ای، ساحلی و کوهستان به امدادرسانی مشغول هستند.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: استان گلستان امسال پس از استان‌های مازندران و اصفهان رتبه سوم پاسخگویی به حوادث جاده‌ای را داشته است.

وی گفت: مهم‌ترین اصل در جمعیت هلال‌احمر بکارگیری نیروهای داوطلب بوده و جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران از بیشترین ظرفیت نیروهای داوطلب در سطح دنیا بهره‌مند است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار