رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: برای آشنایی مسافران نوروزی با زندگی عشایر، در ۵۵۰ نقطه در سطح کشور، کمپ عشایر برپا می‌شود.

۵۵۰ کمپ عشایر در ایام نوروز برپا می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ کرمعلی قندالی در دیدار با عشایر ساکن در شهرستان مرواه‌تپه اظهارداشت: برای آشنایی مسافران نوروزی با زندگی عشایر، در  550 نقطه در سطح کشور، کمپ عشایر برپا می‌شود.

وی اظهار کرد: این طرح با عنوان طرح استفاده از طبیعت عشایر برای گردشگر است که کارگروه ملی و استانی آن به تصویب هیئت دولت رسید و در این حوزه با توجه به منظرگاه‌های بکر، آئین، آداب و رسومی که عشایر دارند، از آن بهره‌مند شویم.

رئیس سازمان امورعشایر کشور همچنین گفت: در سال 98 برای حمایت از توان مالی عشایر 200 میلیارد تومان تسهیلات به این قشر پرداخت می‌شود.

قندالی افزود: به این منظور به هر عشایر 350 هزار تومان تسهیلات با سود 10 درصد و به مدت یک‌ساله پرداخت خواهد شد.

رئیس فراکسیون عشایر مجلس هم در این نشست گفت: با اجازه مقام معظم رهبری 20 درصد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به پروژه آبرسانی به عشایر اختصاص داده شد.

هادی قوامی افزود: این میزان اعتبار که 30 میلیون یورو معادل 450 میلیون تومان است، تحولی در آبرسانی به عشایر خواهد بود.

در این نشست فرماندار شهرستان مراوه‌تپه نیز گفت: نگرش ما به عشایر  به عنوان جامعه تاثیرگذار بوده و سعی می‌کنیم برای رفاه حال آنان در ارائه خدمات و برآوردن نیازهای این عزیزان تلاش خواهیم کرد.

یازمراد کوسه غراوی افزود: عشایر هنگام تردد 110 کیلومتر از ایلراه‌های این شهرستان را طی می‌کنند و امیدواریم که با همکاری نمایندگان این مسیرها از وضعیت بهتری برخوردار شوند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار