رئیس سازمان شیلات ایران گفت: یکی از ضرورت‌های ما در سازمان شیلات ایران اصلاح الگوی تغذیه عمومی است و میزان مصرف ماهی و میگو در ایران و گلستان با مصرف جهانی فاصله دارد.

 مصرف ماهی در ایران با مصرف جهانی فاصله دارد

به گزارش گلستان 24 ؛نبی‌الله خون میرزایی  در جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان اظهارداشت: روند توسعه آبزی پروری در استان گلستان درخشان بوده و با توجه به ظرفیت‌های آتی استان, امید است این مسیر با قدرت ادامه یابد.

رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های ما در سازمان شیلات ایران اصلاح الگوی تغذیه عمومی است.

وی افزود : ممانعت استفاده از نمک, شکر, نوشابه‌های گازدار, روغن ضامن سلامتی است و توجه به مصرف موادی مانند گوشت سفید, شیر, تخم‌مرغ و سبزیجات باید در دستور کار قرار گیرد و جشنواره‌هایی از این دست می‌تواند در اصلاح الگوی تغذیه مفید باشد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه میزان مصرف ماهی و میگو در ایران و گلستان با مصرف جهانی فاصله دارد، باید مصرف آبزیان با نگاه غذا دارو مورد توجه باشد چرا که می‌تواند سبب پیشگیری از بیماری در شهروندان شود.

خون میرزایی گفت: سلامت شهروندان موضوعی فرابخشی است و باید دستگاه‌های مختلف در این مسیر همکاری داشته باشند.

رئیس سازمان شیلات ایران خاطر نشان کرد: استان گلستان ایرانی کوچک است که سالانه 20 میلیون مسافر از این استان عبور می‌کنند و بیشتر ایرانیان حداقل یک‌بار از این استان عبور کردند و خون‌گرمی و مهمان نوازی این مردم را احساس کرده‌اند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار