هفته بیست و پنجم و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شرکت ۶۲ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

هفته قهرمانی کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار شد

به گزارش گلستان 24 ؛در هفته ببست و پنجم و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر جمعه ۶۲ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار، هزار و ۶۰۰، هزار و ۷۰۰ و دو هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۱۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس یک به مسافت دو هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب عجب شیر زودتر از خط پایان گذشت و جواد آچاک با اسب زلیخا سیاه پوش و رامین قهرمانی با اسب غنج اسن به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که مبین قلرعطا با اسب سزار عنوان اول را به دست آورد و رامین قهرمانی با اسب شا دنسر و مبین آسایش با اسب هامر (۲) به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ولی محمد علیزاده با اسب لاولی شیروان موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب وارلاس و رامین قهرمانی با اسب راک بوی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس ۶ به مسافت دو هزار و ۲۰۰ متر شکل گرفت که امیر مختومی با اسب کلیپر زودتر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب تورقوش و عبدالحلیم قبادی با اسب گل نسیم به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب سفیر لرستان نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب هج کوکو و رامین قهرمانی با اسب تاتیا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس یک به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ستار مهرانی با اسب ویمتو موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر و پیمان قلرعطا با اسب شوالیه به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله در هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اورتگا موفق به کسب عنوان نخست شد و علی محمد غراوی با اسب ریو کومو و امیر مختومی با اسب ناز قورام به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته بیست و پنجم و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، آق اویلی بشگرد با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، ستار مهرانی یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد، امیر مختومی موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شد و ولی محمد علیزاده، مبین قلرعطا و نورمحمد بهادر هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.


انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار