رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عظمت کار لایروبی در کانال خروج سیلاب در گمیشان، من را به یاد احداث پل بعثت در فاو انداخت.

عظمت لایروبی کانال ملت گمیشان خاطرات پل بعثت در فاو را تداعی کرد

به گزارش گلستان 24 ؛ سردار غلامحسین غیب‌ پرور عصر یکشنبه در جلسه با فرماندهان هفت سپاه استانی مُعین سپاه استان گلستان در سیل برای اجرای فاز دوم خدمات ‌دهی به مردم سیل زده، اظهار کرد: در حادثه سیل اخیر در برخی استان، یک رزمایش بزرگ انسجام و یک همگرایی مثال زدنی در کشور برای خدمت به مردم و حل مشکلات عدیده مردم مناطق سیل زده اتفاق افتاد.

وی افزود: این حادثه یک باز هویت برای انقلاب اسلامی را رقم زد و یک فرصت مهم به وجود آورد که با حضور چشمگیر و موثر سپاه و بسیج در میان مردم مناطق سیل زده، آحاد مردم و ائمه جمعه در سراسر کشور و نمایندگان مجلس و غیره احساس و افتخار پاسدار بودن کنند.

غیب پرور ادامه داد: بزرگی و عظمت کار لایروبی و هدایت سیلاب در کانال مرکزی ملت در شهر گمیشان در استان گلستان، من را به یاد احداث پل بعثت در منطقه فاو در دوران دفاع مقدس انداخت.

وی بیان کرد: سیل های اخیر، اگر چه خسارت های بسیار زیاد و قابل ملاحظه ای را تحمیل کرد ولی نعمت و برکات مهم و ارزنده ای هم برای کشور به همراه داشت.

غیب پرور اظهار کرد: ما یک کشور خشک بودیم و به واسطه بارندگی های کم در چند سال اخیر دچار خشکسالی شده و منابع آب زیرزمینی ما کاهش یافته بود، دریاچه ها و تالاب های کشور هم خشک شده بود که با بارندگی های فراوان اخیر، این مشکلات تا حدود زیادی رفع شد.

وی تصریح کرد: ولی نعمت بالاتر، نعمت پیوستگی ملی در سطح کشور و مشارکت ارزنده مردم در حل مشکلات اخیر بود که به عنوان ثروت معنوی و سرمایه اجتماعی انقلاب، ضامن بقاء انقلاب اسلامی است.

غیب پرور اضافه کرد: حضور پررنگ و موثر طلاب و روحانیون جهادی از سراسر کشور در مناطق سیل زده و حضور در کنار مردم این مناطق و کمک به آنها، فوق العاده ارزنده و چشمگیر بود.

وی افزود: طرح جهاد همبستگی ملی با هدف کمک به هم وطنان سیل زده از امروز آغاز می شود و این یک دعوت ملی از همه هم وطنان عزیز برای مشارکت و کمک در حل مشکلات مردم مناطق سیل زده است.

غیب پرور تصریح کرد: در این طرح آحاد مردم با محوریت مساجد در تامین یک خانه کمک کرده و همچنین هر بانک در ساخت و تعمیر و تجهیز یک مدرسه و هر کاسب هم در تامین یک قلم کالای اساسی برای خانواده های سیل زده مشارکت می کنند و همه پایگاه های مقاومت بسیج در سراسر کشور در اجرای این طرح آمادگی و همکاری خواهند داشت.

وی بیان کرد: سپاه و بسیج تا زمانی که همه مشکلات ناشی از سیل برطرف شود و مردم این مناطق به آرامش برسند، به خدماتش ادامه خواهد داد و در کنار مردم خواهد بود.

غیب پرور خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که سپاه های استانی تهران بزرگ، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی، همدان، قزوین و البرز، هفت استان مُعین گلستان هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار