نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: گازرسانی به ۱۷ روستای این شهرستان با ۴۰میلیارد تومان اعتبار و با حضور معاون رئیس‌جمهور در خردادماه امسال آغاز می‌شود.

 گازرسانی به ۱۷ روستای مرزی گنبدکاووس با حضور معاون رئیس‌جمهور آغاز می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ قرجه طیار در مراسم گرامیداشت روز شوراها با بیان اینکه 17 روستای بخش داشلی‌برون گنبدکاووس از نعمت گاز محروم هستند، اظهارداشت: گازرسانی به این روستاها خردادماه امسال با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و با اعتبار 40 میلیارد تومان آغاز می‌شود.

وی افزود: بخش مرکزی گنبدکاووس سومین بخش بزرگ بین شهرستان‌های کشور است. این بخش در آینده نزدیک به چهار بخش تقسیم می‌شود. همچنین بخش داشلی‌برون نیز بیشترین وسعت را در استان دارد که به دو بخش اترک و کرند تقسیم خواهدشد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در مدت دو سال 56 روستای گنبدکاووس با مشارکت دهیاری‌ها آسفالت شده که در 40 سال عمر نظام جمهوری اسلامی بی‌سابقه است.

وی ادامه داد: با همکاری یکی از خیران بومی بزرگترین مرکز آنژیوگرافی و عمل قلب باز بعد از مشهد در گنبدکاووس در حال احداث است. این مرکز و همچنین مرکز جامع سرطان حداکثر تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

طیار گفت: جاده نفت جزو پروژه‌های ملی راه و شهرسازی قرار گرفته است. از امروز آسفالت 12 کیلومتر آن در دو فاز 6کیلومتری آغاز شد و آسفالت ادامه مسیر این جاده توسط پیمانکار بنیاد مسکن انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تصویب منطقه آزاد در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است و در یکی دو ماه آینده، هشت منطقه آزاد کشور تصویب می‌شود. با توجه به اینکه 90 درصد مشکلات جامعه بیکاری جوانان است با تصویب این منطقه حدود هشت هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

قربان‌محمد قولجایی، رئیس شورای بخش مرکزی گنبدکاووس نیز در این مراسم اظهارداشت: 55 درصد جمعیت شهرستان را روستاییان تشکیل می‌دهند، بااین‌حال عوارض و اعتبارات شوراهای شهری 70 درصد و روستایی 30 درصد است که نشان‌دهنده توزیع ناعادلانه اعتبارات و عوارض است.

وی افزود: الحاق بافت زمین‌های روستایی در شهرستان‌های دیگر در حال انجام بوده اما در گنبدکاووس مغفول مانده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار