رییس اداره مبارزه با بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی گلستان گفت: نمونه‌های ارسالی از قوچ و میش‌های تلف شده پارک ملی گلستان ارزش تشخیص بیماری‌های باکتریایی و ویروسی نداشت.


نمونه‌های ارسالی از قوچ و میش‌های تلف شده ارزش تشخیصی نداشت

به گزارش گلستان 24 ؛ دکتر عبدالوند رییس اداره مبارزه با بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،گفت: به علت آنکه نمونه‌ها ۱۰ تا ۱۴ روز پس از وقوع حادثه برای ما ارسال شد و ما با علم به اینکه به علت گذشت زمان نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود نمونه‌هایی از لاشه حیوانات را به مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور ارسال کردیم.

وی گفت: این مرکز نمونه‌های بافتی را فاقد ارزش تشخیصی دانست.

رییس اداره مبارزه با بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی گلستان گفت: هم اکنون نیز آزمایشات سم شناسی بر روی لاشه‌ها در حال انجام است که به محض اعلام به اطلاع عموم و همچنین سازمان محیط زیست رسانده خواهد شد.

وی همچنین درباره احتمالات پیش رو درباره علت مرگ این تعداد از قوچ و میش‌های در پارک ملی گلستان گفت: ممکن است به علت سرمای هوا در فروردین و غافلگیری حیوانات این اتفاق رخ داده باشد.

در اوایل فرورین ماه امسال بیش از ۱۶۰ راس قوچ و میش و همچنین ۳ راس آهو در پارک ملی گلستان تلف شدند.

پارک ملی گلستان اولین پارک ملی ثبت شده ایران و همچنین یکی از ذخیره گاه‌های بزرگ ژنتیکی حیوانی و گیاهی دنیاست که در فهرست آثار یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام /

ارسال نظر

آخرین اخبار