مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: برادران و خواهران اهل سنت در مراسم مختلف اهل بیت (ع) نشان دادند که محبت به اهل بیت فقط مختص شیعیان نیست.

محبت به خاندان پیامبر تنها مختص شیعه نیست

به گزارش گلستان 24 ؛ حجت الاسلام نورالله ولی نژاد صبح سه شنبه در حاشیه مراسم میلاد امام حسن مجتبی (ع) در جمع خبرنگاران گلستان اظهار کرد: امام حسین (ع) و امام حسن (ع) همیشه مورد احترام فوق العاده پیامبر (ص) و مردم مدینه بوده و در زمان خود کارهای مهمی را انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه امام حسن مجتبی(ع) در دوران حیات چندین بار تمام اموال خود را به فقرا و نیازمندان انفاق کرد، افزود: ایشان در دستگیری به فقرا و نیازمندان سرآمد بود به همین دلیل کریم اهل بیت لقب گرفت.

ولی نژاد یادآور شد: صلح با حاکم شام از اتفاقات مهم دوران زندگی این حضرت بود و این صلح نشان داد ما هم می توانیم در شرایطی بجنگیم و یا در شرایطی صلح کنیم.

وی اظهار کرد: اسلام هم دین صلح و هم دین دفاع است اگر قرار باشد دفاع کنیم جدی دفاع می کنیم و اگر قرار است صلح کنیم حتما، صلح می کنیم.

ولی نژاد با بیان اینکه دین اسلام دین جنگ طلبی نیست مگر اینکه دشمن لجاجت کند، ادامه داد: اگر دشمن خوی استکباری به خرج دهد و امت اسلامی را تحقیر کند در چنین شرایطی مردم مبارزه خواهند کرد و بارها این موضوع در تاریخ به اثبات رسیده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اثبات کرده با هیچ کشوری سر ستیز ندارد مگر اینکه دشمن لجاجت کرده باشد که در چنین شرایط مرد مبارزه هستیم تا حق خود را بگیریم و این را در مکتب اهل بیت چون امام حسین (ع) و امام حسن (ع) آموخته ایم.

وی افزود: همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) جشن میلاد در بخش زیادی از هیئت های مذهبی، کانون، موسسات و تمامی اماکن مذهبی شهر و روستا برگزار شد.

ولی نژاد با بیان اینکه محبت به خاندان پیامبر (ص) و فرزندان ایشان اختصاص به شیعه ندارد، اظهار کرد: برادران و خواهران اهل سنت همیشه نسبت به اهل بیت ارادت دارند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار