برانکو خواستار فسخ قرارداد با پرسپولیس شد سرمربی اهل کرواسی تیم فوتبال پرسپولیس تصمیم نهایی خود را درباره جدایی از این باشگاه گرفت و در فصل آینده در تیم دیگری به کار مشغول خواهد شد.

برانکو به آخر خط رسیده است

به گزارش گلستان24؛برانکو ایوانکوویچ یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال ایران و پرسپولیس که توانست در مدت کوتاهی موفقیت های چشم  گیری کسب کند . کسب هتریک قهرمانی لیگ ایران ، دو سوپرجام ، یک جام حذفی و نایب قهرمانی در لیک آسیا با تیم پرسپولیس در حالی که در دهه اخیر سیر صقوطی خود را طی می کرد و هوادران نسبت به این تیم احسا سرافکندگی داشتند توانست حسابی در دل هواداران جا باز کند و یکی از محبوب ترین چهره های تاریخ بین هوادران را به خود اختصاص دهد .

طرفداران پرسپولیس تنها منجی و مربی تیم پرسپولیس را بغیر از برانکو غیر قابل تصور بوده و هواداران تیم قرمزپوش پایتخت در هر شرایطی خواهان ابقای مربی کراوات خود هستند .

با گذری کوتاه به آنچه گذشت از دلایل موفقیت برانکو می توان به حفظ اسکلت تیم در سالهای گذشته و حذف حاشیه های اطراف تیم ، حتی با کنار گذاشتن چهره های سرشناس و محبوب مانند پیام صادقیان ، رامین رضاییان ، محسن مسلمان و منشا اشاره کرد.

برانکو نشان داد در حفظ اصول و اعتقادات حتی در بدترین شرایط مانند بسته بودن پنجره نقل و انتقالات پایبند بوده است . از دلایل موفقیت و مهمترین آن میتوان به اعتماد هواداران به مربی حتی در شکست های اولیه و نائب قهرمانی در لیگ ، که با تداوم حمایت طرفداران هماره بود ذکر کرد . البته نباید از مربیان نیمکت مانند کریم باقری به راحتی عبور کرد و بازی جانانه و با اقتدار بازیکنان چشم پوشی نمود.

بعد از نائب قهرمانی در لیک آسیا و باز شدن پنجره نقل و انتقالات درهای امید بیشتری به روی هواداران توام بود اما شکست های آسیایی و تساوی های پی در پی تیم پرسپولیس در بازی های آخر فصل بهمراه مشکلات مالی و روشدن تکنیک های تیم و تقویت روزافزون تیم های سپاهان ، تراکتور و استقلال و پیشنهاد های اغوا کننده تیم های  عربی منطقه، برانکو را به این نتیجه رساند قرارداد خود را فسق کند تا محبوبیت و زحمات چند سال خود را حفظ کند و حتی راه بازگشت در آینده با شرایط بهتر فراهم شود.

البته نباید از ضعف های برانکو مانند عدم اعتماد به جوانان ، ریسک پذیری پایین ، بازی های محتاطانه، تعویض های کم و دیر هنگام ، انحطاف پایین و تغییر تاکتیک در بازی ها مخصوصا در حین بازی چشم پوشی کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار